Podstawa prawna:

1. Uchwała nr XXI/131/2020 Rady Powiatu Legnickiego z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie przyjęcia "Programu stypendialnego za szczególne osiągnięcia w dziedzinach: naukowej, artystycznej i sportowej dla uczniów uczęszczających do szkół prowadzonych przez Powiat Legnicki”

Wymagane dokumenty:

Wniosek dyrektora szkoły lub wychowawcy klasy o przyznanie stypendium starosty legnickiego, którego wzór stanowi załącznik do uchwały.

Opłata:

nie dotyczy

Termin i sposób załatwienia sprawy:

Wnioski wraz z załącznikami o przyznanie stypendium składa się w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Legnicy w terminie:

1. 1 dnia po rocznym klasyfikacyjnym posiedzeniu rady pedagogicznej dla uczniów ostatnich klas liceum i technikum,
  2. 1 dnia po rocznym klasyfikacyjnym posiedzeniu rady pedagogicznej dla uczniów pozostałych klas.

Miejsce załatwienia sprawy:

Starostwo Powiatowe, Plac Słowiański 1, 59-220 Legnica, Parter Biuro Obsługi Interesantów

Tryb odwoławczy:

nie dotyczy

Nazwa Wydziału prowadzącego sprawę:

Wydział Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych pok. 222 II p. tel. 76- 72-43-567