Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

zdjęcie nr 1

„Skarb Lasu Mnichów” – spotkanie na Szlaku Cysterskim to odbywająca się od ponad 30 lat jednodniowa pielgrzymka na Kalwarię w Męcince, trasą kapliczek drogi krzyżowej z 1740 roku rozsianych wokół góry Górzec w Parku Krajobrazowym „Chełmy”. Tegoroczna pielgrzymka poświęcona będzie rodzinie, a właściwie podziękowaniu za nasze rodziny oraz za wspólnie przeżyte lata w małżeństwie. Każde małżeństwo, które razem wybierze się, na pielgrzymi szlak, aby podziękować za przeżyty czas, trudy i radości, chwile spędzone wspólnie w zdrowiu i w chorobie, na dobre i na złe, otrzyma specjalne błogosławieństwo potwierdzone pamiątkowym dyplomem. W dziękczynieniu za rodziny będzie nas wspierał patron tegorocznej pielgrzymki św. Maksymilian Kolbe – patron trudnych czasów, jak określał go papież św. Jan Paweł II.

Tegoroczna pielgrzymka, tak jak poprzednie będzie również skierowana na pomoc dla małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Za pośrednictwem Fundacji „Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” przekażemy wszystkie zebrane środki, aby ratować życie dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.

W trakcie pielgrzymki zostanie przeprowadzona akcja „Stop nowotworom u dzieci” polegająca na przyjmowaniu zapisów na bezpłatne badania przesiewowe – USG jamy brzusznej oraz będzie możliwość bezpłatnej konsultacji z lekarzem pediatrą z Dziecięcej Kliniki Onkologicznej z Wrocławia.

Organizatorzy zatroszczyli się także o poczęstunek dla pielgrzymów: nie zabraknie swojskich wypieków, przysmaków z grilla. Podczas pikniku rodzinnego przewidziana jest również loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.