Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

26 września br. w świetlicy wiejskiej w Goliszowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach. Otwarcia zawodów, organizowanych przez Powiat Legnicki; Gminę Chojnów; Powiatowe Zrzeszenie „LZS” w Legnicy; Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie i LZS „Mewa” Goliszów, w imieniu władz Powiatu Legnickiego dokonała Pani Violetta Jasińska, Inspektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legnicy.

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych kształtują się w następujący sposób:

- kategoria do lat 10 - dziewczęta

1. Wiktoria Rybczyńska – SP nr 4 Chojnów
  2. Daria Gierasimczyk – LZS „Mewa” Goliszów
  3. Katarzyna Ostropolska – LZS „Mewa” Goliszów

- kategoria 11-12 lat - chłopcy

1. Dominik Gierasimczyk – LZS „Mewa” Goliszów
  2. Mateusz Drapiewski – SP Legnickie Pole
  3. Marcel Bijak – SP nr 4 Chojnów

- kategoria 11-12 lat – dziewczęta

1. Anna Tersa – SP nr 4 Chojnów
  2. Julia Wiśniewska – SP nr 4 Chojnów

- kategoria 13 -18 lat

1. Patryk Orzłowski – Gimnazjum nr 1 Chojnów
  2. Jakub Ostropolski – LZS „Mewa” Goliszów
  3. Kacper Jaworski – LZS „Mewa” Goliszów

- kategoria 19 lat i starsi

1. Tadeusz Lesiak - Legnickie Pole
  2. Stanisław Brodzik - Legnickie Pole
  3. Aleksander Ciołczyk - LZS „Mewa” Goliszów

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Pan Ryszard Dulik – Radny Gminy Chojnów, a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy; Pan Tadeusz Chodorowski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy; oraz Pani Grażyna Jóźwik – Sekretarz PZ „LZS” w Legnicy. Wsparcia finansowego w organizacji zawodów udzielił Powiat Legnicki oraz Fundacja KGHM Polska Miedź.