Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
  • Control + Alt + key - Mac OS
  • Alt + Shift + key - Firefox
  • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
  • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr 2/3.
  • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

    Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

    Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

  • Nieodpłatna pomoc prawna

    Nieodpłatna pomoc prawna

    Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

    1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
    2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

    W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

  • Miejski Rzecznik Konsumentów

    Miejski Rzecznik Konsumentów

    Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym.

    Urząd Miasta Legnicy,
    pl. Słowiański 8
    e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Z udziałem ponad 220 zawodników i zawodniczek w Krajewie odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe, rozgrywane w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Organizatorami biegów było Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Legnicy oraz Powiatu Legnickiego, Gmina Krotoszyce, także Zespół Szkół w Krotoszycach.

Młodzi biegacze rywalizowali na dystansie 400, 500, 600, 800, 1000 oraz 1200 metrów, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów, przeprowadzonych w duchu fair play czuwał sędzia Kamil Jazowiecki. Zmagania dzieci i młodzieży uroczyście otworzył Kazimierz Burtny -Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Legnickiego.

Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

 

- 400 m dziewczęta  kl. III SP - (startowało 18)

1.   Maja Babińska                                -     SP Bieniowice                      -   10 pkt

2.   Monika Szwed                                -     SP Krotoszyce                     -     9 pkt

3.   Milena Banaś                                 -      SP Rosochata                     -     8 pkt

-  500 m chłopcy kl. III SP        -  (startowało 21) 1.   Maksymilian Warchoł                    -      SP Bieniowice                      -  10 pkt                 

2.   Jan Dorożko                                 -      SP Prochowice                     -   9 pkt

3.    Konrad Kostyszak                       -      SP Prochowice                   -     8 pkt

-  500 m dziewczęta kl. IV     - ( startowało 16 )

1.  Alicja Lewandowska                      -      SP Miłkowice                       -   10 pkt

2   Joanna Kubaj                                -     SP Miłkowice                        -     9 pkt

3.  Weronika Witkowska                     -     SP Krotoszyce                     -     8 pkt

-  600 m chłopcy kl. IV -  ( startowało 16 )

1.  Konrad Jabłoński                         -     SP Legnickie Pole                  - 10 pkt

2   Konrad Sosnowski                       -     SP Prochowice                       -    9 pkt

3.  Paweł Łabiński                             -     SP Kunice                             -     8 pkt

- 600 m  chłopcy kl. V - ( startowało 20)

1.   Jakub Zięba                              -    SP Kunice                                  - 10 pkt

2    Jakub Lange                             -    SP Miłkowice                              -  9 pkt

3     Dominik Małkowski                 -     SP Legnickie Pole                      -  8 pkt

- 600 m dziewczęta kl. V  - (startowało 21)

1   Nikola Dziechciarz                   -   SP Kościelec                                - 10 pkt

2   Anastazja  Grochowska           -   SP Rosochata                              -   9 pkt

3.   Amelia Janiak                         -   SP Prochowice                             -   8 pkt

- 800 m chłopcy  kl.  VI  - ( startowało 20 )

1.   Michał Zieliński                      -   SP Prochowice                              - 10 pkt

2.   Mariusz Rutkowski                -   SP Bieniowice                                 - 9 pkt

3.   Kewin Marcinkiewicz            -    SP Prochowice                               -  8 pkt

-  600 m dziewczęta kl. VI  ( startowało 22)

1.   Weronika Wysoczańska       -  SP Miłkowice                                  - 10 pkt

2.   Paula  Bełza                         -  SP Miłkowice                                   -  9 pkt

3.   Ilona Żbikowska                   -  SP Miłkowice                                  -   8 pkt

-  1000 m chłopcy  I kl. gimnazjum ( startowało 16)

1.  Dawid  Urynek                      - Gimnazjum nr 1 Chojnów                 -10 pkt

2 . Piotr Urbański                      - Gimnazjum Spalona                           - 9 pkt

3.  Michał Borek                       - Gimnazjum Miłkowice                        -  8 pkt

- 800 m dziewczęta I kl. gimnazjum  ( startowało 11 )

1.Wiktoria Jaremko                   -  Gimnazjum Miłkowice                    -10 pkt

2   Marta Sieniek                        -  Gimnazjum nr 1 Chojnów                - 9 pkt

3   Marta Klimczyk                      -  Gimnazjum nr 1 Chojnów               - 8 pkt

4.  Aleksandra Wójcik                  - Gimnazjum Krotoszyce                   - 7 pkt

- 1000 m chłopcy  II kl. gimnazjum  (startowało 12)

1.  Grzegorz  Kołbuc                -  Gimnazjum Spalona                         -10 pkt

2.  Piotr Niedbała                     -  Gimnazjum Spalona                         -  9 pkt

3.  Paweł Mikołajski                  - Gimnazjum Miłkowice                      -   8 pkt

- 800 m dziewczęta II kl. gimnazjum  ( startowało 12 )

1.   Nikola Cywińska                  - Gimnazjum Prochowice                   - 10 pkt

2.   Klaudia Danielewska           - Gimnazjum Spalona                        -   9 pkt

3.   Justyna Dydyk                    -  Gimnazjum nr 1 Chojnów                 -  8 pkt

- 1200 m - chłopcy III kl. gimnazjum ( startowało 12 )

1.   Maciej Linda                      -  Gimnazjum Prochowice                  - 10 pkt

2.   Jakub Ptak                         -  Gimnazjum Spalona                        -  9 pkt

3    Damian Rybczyński           -  Gimnazjum nr 1 Chojnów               -   8 pkt

- 1000 m dziewczęta III kl. gimnazjum  ( startowało 12 )

1    Klaudia Mikołajska             - Gimnazjum Miłkowice                    -  10 pkt

2    Angelika Wojniłowicz         - Gimnazjum Spalona                         -  9 pkt

3   Malwina Rynkiewicz           - Gimnazjum Spalona                         -  8 pkt

PUNKTACJA  SZKÓŁ :

1.  Szkoła  Podstawowa w Prochowicach : 92  pkt

2   Szkoła Podstawowa w Miłkowicach    :  79  pkt

3.  Szkoła Podstawowa w Bieniowicach :    76 pkt

PUNKTACJA  GIMNAZJUM :

1. Gimnazjum Spalona          :  98 pkt

2. Gimnazjum nr 1 Chojnów  :  76 pkt

3. Gimnazjum Prochowice    :  56 pkt

Pamiątkowe puchary i nagrody  zawodnikom wręczali : Beata Castaneda-Trujillo Wójt Gminy Krotoszyce, Kazimierz Burtny  Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Zbigniew Kądziołka Członek Zarządu Powiatu Legnickiego i Olga Podebry Dyrektor  Zespołu Szkół w Krotoszycach .

 

Współpacujemy