29 października 2015 r., odbyła się IX w tej kadencji Sesja Rady Powiatu Legnickiego. Sesja rozpoczęła się minutą ciszy. Radni uczcili pamięć zmarłego w niedzielę Janusza Mikulicza.

Podczas posiedzenia radni wysłuchali sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu, przedstawionego przez Janinę Mazur- Starostę Legnickiego oraz przyjęli informację o realizacji zadań oświatowych powiatu legnickiego za rok szkolny 2014/2015.

W trakcie sesji podjęto uchwały w sprawie: uchwalenia Programu współpracy powiatu legnickiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016, wysokości stawek kwotowych opat za usuniecie pojazdów z drogi oraz ich parkowanie, a także w sprawie zmiany budżetu powiatu legnickiego na rok 2015.

Radni zatwierdzili również plan kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Legnickiego na rok 2016.