tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

"Jeżeli jest król i królowa i gońcy i konie
i cztery wieże i karne szeregi piechoty,
a jeszcze biel i czerń, dobro i zło, ciemność i jasność - to jest wszystko.
To jest świat."

Andrzej Dłużniewski

14 listopada 2015 roku cały świat szachistów zmieścił się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Ten turniej organizatorzy mogą niewątpliwe ująć już jako kolejne udane działanie, integrujące nie tylko lokalne środowisko. Zmagania szachistów promują bowiem szlachetne wzorce rywalizacji sportowej w międzynarodowej obsadzie na terenie Chojnowa, powiatu legnickiego i daleko poza jego granicami.

Otwarcia turnieju dokonał Mariusz Kowalczyk Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Kazimierz Burtny Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego.

W ocenie arbitra turnieju, Pana Rafała Siwika, tegoroczne zawody charakteryzowały się wysokim poziomem rozgrywek oraz wysoką frekwencją. Cieszy fakt, że z każdym rokiem przyjeżdża więcej zawodników i turniej w Powiatowym Zespole Szkół nieustająco znajduje uznanie najlepszych.

V Turniej po raz kolejny zaszczyciło swą obecnością kilku zawodników klas mistrzowskich. Grupę najbardziej utytułowanych stanowili: GM Łukasz Cyborowski, GM Vladimir Sergeeav, WGM Monika Krupa, IM Michał Luch, IM Kamil Stachowiak, IM Łukasz Butkiewicz, IM Grzegorz Łukasiewicz.

Poczynania mistrzów na szachownicach oraz ich tryumfy mogli podziwiać uczestnicy i obserwatorzy zawodów. A było wśród nich wielu bardzo młodych graczy, co otwiera piękną przyszłość dyscyplinie, a także turniejowi szachowemu w PZS w Chojnowie.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika powiatu legnickiego Jana Biłyka wręczył Krzysztof Sowiński Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego.

Oto wyniki V Turnieju Szachowego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie

JUNIORZY:

I miejsce - nagroda: 300 pln i puchar - Krzysztof Łukasiewicz

II miejsce - nagroda: 200 pln i puchar - Kacper Bilczewski

III miejsce - nagroda: 100 pln i puchar - Krystian Kania

Najlepsza zawodniczka - nagroda: 500 pln oraz puchar - Monika Krupa

Klasyfikacja zwycięzców:

VI miejsce - nagroda: 200 pln - Łukasz Butkiewicz

V miejsce - nagroda: 300 pln - Vladimir Sergeev

IV miejsce - nagroda: 400 pln - Piotr Jagodziński

III miejsce - nagroda: 550 pln i puchar - Łukasz Cyborowski

II miejsce - nagroda: 650 pln i puchar - Piotr Sabuk

I miejsce - nagroda: 760 pln i puchar - Kamil Stachowiak

Zawodnicy z rankingiem Elo poniżej 2100:

I miejsce - nagroda: 200 pln - Maciej Stelmaszuk

II miejsce - nagroda: 100 pln - Kacper Grela

Zawodnicy z rankingiem Elo poniżej 1800:

I miejsce - nagroda: 150 pln - Agnieszka Babel

II miejsce - nagroda: 100 pln - Piotr Jankowiak

Organizatorzy obdarowali również nagrodami najmłodszego zawodnika i najmłodszą zawodniczkę turnieju, najstarszego zawodnika turnieju, najlepszego zawodnika turnieju, reprezentującego powiat legnicki, a także najlepszego zawodnika turnieju w barwach chojnowskiego PZS.

Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano trzy dodatkowe nagrody rzeczowe.