Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr 2/3.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W minioną niedzielę, 15 listopada, w ramach obchodów 70-lecia osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych, w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Legnicy uroczyście została odsłonięta tablica poświęcona kombatantom walczącym za wyzwolenie ojczyzny. Tablica została ufundowana przez Starostę Legnickiego, Członków Zarządu Powiatu oraz Radnych Powiatu Legnickiego.

Uroczystość odsłonięcia tablicy poprzedziła msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, ojciec Jan Janus. W uroczystościach odsłonięcia tablicy udział wzięły władze powiatu legnickiego, radni powiatu, władze Legnicy, burmistrzowie i wójtowie z powiatu legnickiego, kombatanci oraz poczty sztandarowe: Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Oddziału w Kunicach, Związku Kombatantów RP i Weteranów Wojska Polskiego Gmina Chojnów, Związku Inwalidów Wojennych RP Oddział w Legnicy, Związku Sybiraków Zarząd Oddziału w Legnicy, Związku Sybiraków Koło w Legnicy, Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Legnica, 710 Drużyny Wędrowniczej „Kedyw” im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego, Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, Zespołu Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy, Szkoły Podstawowej im .10 Brygady Kawalerii Pancernej w Krzywej.

Odsłonięcia tablicy dokonała Starosta Legnicki – Janina Mazur oraz Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego – Krzysztof Sowiński. Wieńce pod tablicą złożyli: Wadze Powiatu Legnickiego, Prezydent Legnicy, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wraz ze Związkiem Inwalidów Wojennych RP Oddział w Legnicy, Związek Sybiraków Zarząd Oddziału w Legnicy, Związek Sybiraków Koło w Legnicy.