Informacja dla podmiotów gospodarujących odpadami, w tym transportujących i wytwarzających odpady

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W sobotę 21 listopada br., na zaproszenie Oddziału TPD w Legnicy, przebywał z wizytą Rzecznik Praw Dziecka, minister Marek Michalak. Wziął udział w zorganizowanym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka i 70-lecia TPD w naszym subregionie IV FORUM LAURETAÓW LEGNICKIEJ STATUETKI TPD „NADE WSZYSTKO DZIECKO”, przyznanej od 1998 r. 99 wybitnym postaciom działającym na rzecz dzieci oraz 10 instytucjom.

Statuetkę z nr 100, kapituła statuetki przyznała Dolnoślązakowi - Markowi Michalakowi, Rzecznikowi Praw Dziecka, za serce, troskę i dobro okazywane dzieciom.

Marek Michalak, z wielkim wzruszeniem, w otoczeniu dzieci z Legnicy i Bartoszowa przyjął to niezwykłe wyróżnienie. Rzecznik wysoko ocenił działalność i zaangażowanie Legnickiego Oddziału TPD na rzecz pomocy dzieciom, z uznaniem odniósł się do pracy samorządów w tym zakresie.

W uroczystości wzięli udział, m.in. Senator RP Dorota Czudowska, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski, Starosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Głównego TPD Zygmunt Nowaczyk i Prezes Dolnośląskiego Zarządu Regionalnego TPD Ryszard Wach.

Prezes legnickiego Oddziału TPD Kazimierz Pleśniak i Przewodniczący Społecznej Rady Programowo-Doradczej przy Oddziale Okręgowym TPD w Legnicy Aleksander Kostuń podkreślili wkład samorządów, w tym powiatu legnickiego, w działalność TPD.

Warto dodać, że wśród laureatów statuetki „Nade wszystko dziecko” są mieszkańcy powiatu legnickiego: Tadeusz Samborski, Janina Mazur, Robert Wierzbicki, Violetta Urban, Katarzyna Błaszkiewicz i Renata Szmuc, a zbiorowym laureatem obchodzącym w tym roku 70-lecie Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach.

Na zakończenie debaty wystosowane zostało, przez zgromadzonych laureatów statuetki „Nade wszystko dziecko”, przesłanie w sprawie pomocy dzieciom i przestrzeganiu ich praw.