26 listopada 2015 r., w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Legnicy, odbyła się uroczysta gala poświęcona wręczeniu nagród laureatom konkursu "TECHNIK ABSOLWENT 2015". Organizatorem gali i V edycji konkursu "TECHNIK ABSOLWENT" jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Legnicy. W ocenie ogólnej Komisja Konkursowa brała pod uwagę wyniki na świadectwie szkolnym, w tym wyniki z przedmiotów zawodowych, wyniki egzaminów zewnętrznych (egzamin maturalny i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe) oraz osiągnięcia pozaszkolne (konkursy, olimpiady).

Do konkursu zostali zgłoszeni najlepsi uczniowie z wielu szkół: Chojnowa, Legnicy, Lubina, Polkowic, Głogowa i Bolesławca. Wśród laureatów konkursu znalazł się absolwent Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie: Tomasz Witek z Technikum Mechanicznego. W imieniu nieobecnego laureata nagrodę odebrał Dyrektor Mariusz Kowalczyk. Wyniki osiągnięte w tym roku przez absolwentów naszego regionu pozwoliły na zgłoszenie do IX Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych - Technik Absolwent Roku, aż sześciu tegorocznych laureatów etapu regionalnego, w tym Tomasza Witka z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Przed wręczeniem nagród licznie zgromadzeni goście, w tym uczniowie I i III klasy Technikum Mechanicznego ze szkoły prowadzonej przez powiat legnicki, mogli wysłuchać dwóch wykładów: o wybitnym polskim uczonym Janie Czochralskim i o zastosowaniu laserów w informatyce.