tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
                    tel: 76-72-121-38

Początek roku to doskonała okazja do podsumowań minionego roku. W sobotę 16 stycznia br. w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie spotkali się samorządowcy, przedstawiciele klubów i szkół z powiatu legnickiego biorących udział w Powiatowych Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych i Mieszkańców Wsi w 2015 roku. Zmagania sportowców w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi organizowane są od 2006 r, głównie dzięki finansowemu wsparciu powiatu legnickiego.

W ramach Powiatowych Igrzysk prowadzone jest współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, gimnazjów, klubów LZS i samorządów. W ubiegłorocznej edycji starowało blisko 1200 uczestników, z 12 szkół podstawowych, 8 gimnazjów i 7 klubów LZS z terenu powiatu legnickiego. Program współzawodnictwa składa się z: mistrzostw powiatu legnickiego w szachach, w tenisie stołowym, w warcabach, biegów wiosennych i jesiennych, halowego turnieju piłki nożnej chłopców do lat 13 i do lat 15, powiatowego turnieju piłki nożnej chłopców do lat 15 „ORLIK 2015” oraz powiatowego turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców do lat 15 „Piłkarska Kadra Czeka”.

Triumfatorami igrzysk wśród szkół podstawowych zostały: Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach (120 pkt), Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach (110 pkt), Szkoła Podstawowa w Legnickim Polu (75,5 pkt).

W klasyfikacji gimnazjów miejsca na podium zajęły kolejno: Gimnazjum ze Spalonej (136 pkt), Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie (126 pkt), Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach (83 pkt).

LZS „Mewa” Goliszów z wynikiem 98 pkt zwyciężył w klasyfikacji klubów wyprzedzając Klub Sportowy „JERZMANKA” Jerzmanowice (40 pkt) oraz uklasyfikowany na trzecim miejscu LZS „Krokus” Kwiatkowice - zdobywcę 20 pkt.

W zmaganiach samorządów triumfowała Gmina Kunice z 204 pkt, która wyprzedziła kolejno Gminę Chojnów (200 pkt) oraz Gminę Miejsko-Wiejską Prochowice (178 pkt).

Puchary i wyróżnienia wręczyli: Starosta Legnicki Janina Mazur, Wicestarosta Krzysztof Sowiński, Przewodnicząca Powiatowego Zrzeszenia „LZS” w Legnicy , a zarazem Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Legnickiego Stanisława Pakos, Prezes Zarządu Rady Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Zygmunt Worsa.

Fundatorzy pucharów :

Tadeusz Samborski - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Zygmunt Worsa - Prezes Zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe we Wrocławiu, Janina Mazur - Starosta Legnicki, Stanisława Pakos - Przewodnicząca Powiatowego Zrzeszenia „LZS” w Legnicy i jednocześnie Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Legnickiego.

Sponsorzy Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi - 2015:

Powiat Legnicki, Fundacja KGHM Polska Miedź, Bank Spółdzielczy w Chojnowie, Firma ZAWISZA Bartosz Dziweńka, Andrzej Bobik Drukarnia UNIFOT w Chojnowie, Władysław Jamroz - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe w Chojnowie, Hurtownia Materiałów Budowlanych CERBUD – Złotniki, Nadleśnictwo Legnica, Wyższa Szkoła Medyczna w Legnicy, Tadeusz Samborski - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Zbigniew Kądziołka - Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Jan Krawczyk - Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Jacek Mazur - Radny Powiatu Legnickiego, Beata Castañeda Trujillo - Wójt Gminy Krotoszyce, Jan Serkies - Burmistrz Miasta Chojnów, Andrzej Pyrz - Wójt Gminy Chojnów.

Wyróżnienia indywidualne za pomoc i współpracę przy organizacji Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi otrzymali:

• Janina Mazur - Starosta Legnicki
  • Jan Krawczyk - Członek Zarządu Powiatu Legnickiego