Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

XIII Sesję Rady Powiatu poprowadził po raz pierwszy nowy Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Aleksander Kostuń. Po serdecznym przywitaniu wszystkich zgromadzonych oddał głos Wiceprzewodniczącej Rady i jednocześnie Przewodniczącej Ludowych Zespołów Sportowych Stanisławie Pakos, która wręczyła Członkowi Zarządu Zbigniewowi Kądziołce oraz Radnemu Jackowi Mazurowi podziękowania za zaangażowanie i pomoc przy organizacji Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w roku 2015.

Dalszy przebieg sesji był zgodny z porządkiem obrad. Radni przyjęli informację o realizacji zadań powiatu w zakresie przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy w roku 2015, a także wysłuchali sprawozdań:

• z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego w roku 2015,
  • z działalności Komisji Statutowych Rady Powiatu Legnickiego od początku V kadencji,
  • z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 grudnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. Podczas Sesji przyjęto uchwały:
  • w sprawie określenia rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2016 przez powiat legnicki,
  • w sprawie zmiany budżetu powiatu legnickiego na 2016 r.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego,
  • w sprawie powierzenia prowadzenia zadania publicznego.

Na zakończenie sesji Przewodniczący Rady Powiatu udzielił głosu Staroście Legnickiemu Janinie Mazur, która wręczyła Dyrektorowi Wydziału Architektury i Środowiska Andrzejowi Bednarzowi podziękowania od Burmistrza Chojnowa za pomoc przy realizacji budowy miejskiego żłobka. Podziękowania od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Legnicy, z rąk Starosty Legnickiego, odebrał Paweł Żabicki – starszy specjalista Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych, za włączenie się w XXII akcję charytatywną „Uśmiech pod choinkę- 2015”.