Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

zdjęcie nr 1

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na siódmą edycję Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbędą się 23 lutego 2016 roku w Centrum Konferencyjno Widowiskowym.

Prezentacje odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego, Starosty Powiatu Legnickiego Janiny Mazur oraz Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy profesora Ryszarda K. Pisarskiego

VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne to doskonała okazja by w jednym miejscu uzyskać informacje o zasadach rekrutacji w roku 2016 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące szkoły i uczelnie. W targach weźmie udział 49 wystawców – 18 szkół, 20 uczelni oraz 11 instytucji edukacyjno-szkoleniowych.

Program:

• 900 – otwarcie
  • 915 – 1400 – zwiedzanie stoisk
  • 930 – Współczesne tendencje w edukacji na przykładzie wybranych krajów – dr Anna Kowal- Orczykowska – sala E-1.
  • 1015 – Chcesz zmienić świat – wybierz Arduino ! – Adam Stachowicz, Michał Wołyniec, dr Aleksander Klosow– sala E-1.

Arduino – jest to układ elektroniczny, programowalny, na podstawie którego można w domowych warunkach stworzyć liczne projekty sterowalnych urządzeń. Bardzo popularny w kraju i Europie, wśród młodzieży i studentów. Studenci z Koła Naukowego Informatyki Współczesnej pokażą, jak w ciągu kilku minut zrobić prosty termometr, czujnik zbliżenia, światła, ruchu.

• 1100 – Reklama wyborcza on-line – prof. dr hab. Robert Wiszniowski– sala E-1.
  • 1145 – Tworzenie gier z wykorzystaniem platformy Unity – Patryk Jankowski, dr Aleksander Klosow– sala E-1.

Silniki gier, takie jak Unity, są znanymi, cenionymi, a przede wszystkim potężnymi narzędziami ułatwiającymi tworzenie gier. Środowisko Unity jest jednym z najczęściej używanych oraz najbardziej cenionych pakietów, pozwalających na projektowanie gier komputerowych. Może ono być wykorzystywane przez bardzo różnych użytkowników, poczynając od hobbystów, a kończąc na dużych firmach. Pozwala tworzyć gry oraz interaktywne aplikacje dla przeglądarek internetowych, komputerów stacjonarnych, urządzeń przenośnych czy konsol. Dzięki intuicyjnemu i prostemu w obsłudze zestawowi narzędzi Unity i Ty możesz stać się twórcą gier komputerowych !

• 1230 – Prezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy– sala E-1.
  • 1400 – zakończenie VII Legnickich Prezentacji Edukacyjnych.

Dodatkowo studenci kierunku Dietetyka z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej prezentować będą pokazy pn. „Molekularna kuchnia dietetyczna”. Pokazy odbywać się będą na antresoli o godz. 1000 i 1200 – prowadzenie Zbigniew Malinowski.

Chętni będą mogli sprawdzić swój stan zdrowia poprzez analizę składu ciała, a specjaliści-dietetycy udzielą porad - antresola.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego zaprasza do udziału w terenowej grze pt. „Lwy Legnicy”. Celem zabawy będzie rozwikłanie zagadki według scenariusza przygotowanego przez Samorząd Studencki. Podczas kilku kolejnych dni będą odsłaniane podpowiedzi, mające pomóc biorącym udział w grze. Uczestnicy otrzymają identyfikatory, które pozwolą im rozpoznawać się w trakcie poszczególnych wyzwań.