Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr 2/3.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W sobotę, 19 marca we Wrocławiu, w Hali Stulecia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Brydżu Sportowym, które zakończyły się ogromnym sukcesem miłkowickich uczniów – złoty medal zdobyli Adam Pigulski i Maciej Racewicz ( klasa I miłkowickiego gimnazjum). Zwycięzcy uzyskali najlepszy w Polsce wynik procentowy.

Rozgrywki w Polsce odbywały się w czterech ośrodkach: we Wrocławiu (strefa SW – woj. dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie), w Krakowie (SE –małopolskie, podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie), Łodzi (NE – łódzkie, mazowieckie, warmińsko- mazurskie, podlaskie) i w Gdańsku (NW – zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie i kujawsko - pomorskie). W każdym z ośrodków zawodnicy grali tymi samymi rozdaniami. Wyniki złotej pary i innych graczy można zobaczyć na stronie pzbs.pl i dzbs.com .

Wspaniale zagrali również najmłodsi uczniowie z Miłkowic. IX miejsce (z wynikiem 57%) zajęła para zawodników z klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Miłkowicach – Paweł Świątkowski i Tymoteusz Zaborowski (zaczynają „deptać” starszym kolegom po piętach). Spośród dziewcząt najlepiej spisały się dziesięciolatki: Basia Kozłowska i Ola Rosik (wynik 48%).

Miłkowice reprezentowała ekipa złożona z 17 uczestników (5- z klas czwartych, 3- z klas piątych i 9- z pierwszej klasy gimnazjum), która wynikami i strojem promowała Powiat Legnicki. Wyniki uradowały rodziców, kolegów, społeczność szkolną oraz dorosłych brydżystów z Klubu Brydża Sportowego „Miłkowice”.

Już dzisiaj zapraszamy młodzież szkolną na VII Turniej Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym, w dniu 16 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Miłkowicach. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Legnickiego Janiny Mazur i Wójta Gminy Miłkowice Dawida Stachury.