Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W świetlicy GOKiS w Siedliskach, w niedzielę 17 kwietnia 2016r. odbył się po raz kolejny Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Legnickiego. Z roku na rok, turniej cieszy się coraz większą popularnością w środowisku brydżystów.

W tegorocznych zawodach wystartowały 32 pary, w tym zawodnicy z Wielkopolski i Śląska. Laureatami turnieju zostali:

M-ce Zawodnicy Klub Wynik

6 Stanisław Borowiec
Jerzy Poznar
KS Konfeks II Legnica 57,78

Wyniki mówią same za siebie, wyróżniona czcionką para to 14- latkowie z Miłkowic i to ta para uzyskała największe brawa za wyniki i postawę, tzw. pudło stracili w ostatnim rozdaniu.

W imieniu Starosty Legnickiego Janiny Mazur, zwycięskiej parze Puchary Starosty wręczył Jan Krawczyk, Członek Zarządu Powiatu. Puchar Wójta Gminy Miłkowice trafił do pary z Klubu Brydża Sportowego „Miłkowice”- panów Andrzeja Chomiczewskiego i Ryszarda Rączkowskiego. Tytuł najlepszej pary kobiecej wywalczyły panie- Dorota Sokolińska i Dorota Kwintkiewicz z KS „Bazalt” w Sulikowie. Najsympatyczniejszą parą okazała się para Kasia Żbikowska (klasa V z SP Miłkowice i Bartek Jakubowski z klasy I Gimnazjum w Miłkowicach).

W ceremonii zakończenia Turnieju uczestniczyli: Dawid Stachura Wójt Gminy Miłkowice, Jan Krawczyk – Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Tadeusz Gładysz Przewodniczący Rady Gminy Miłkowice, Anna Graf Dyrektor GOKiS i organizatorzy.

Już jesteśmy ciekawi wyników przyszłorocznego turnieju.

Hasło Brydż joggingiem XXI wieku powinno trafić do całej populacji. Brydż nie ma ograniczeń, nie dyskryminuje ze względu na wiek, płeć, wyznanie, pochodzenie, niepełnosprawność, … - spróbuj i TY.