Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

16 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Miłkowicach, po raz czwarty, był rozgrywany Turniej Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w Brydży Sportowym. Patronat Honorowy nad imprezą sprawowała Starosta Legnicki Janina Mazur, powiat reprezentował Stanisław Warchoł – Sekretarz.

Przy stolikach zasiadły pary brydżowe z Jeleniej Góry, Wrocławia, Bolesławca, Piechowic, Milicza, Miłkowic i po raz pierwszy z Chojnowa. Złote medale i Puchary Starosty Legnickiego wywalczyła para z Miłkowic: Adam Pigulski i Maciej Racewicz (KBS „Miłkowice”). Srebro i Puchary Wójta Gminy Miłkowice wywalczyła para Paul Kokot ( Klub Miles z Milicza) i Adam Szuszkiewicz ( Klub Logiczny z Piechowic), III miejsce zajęła para bliźniaków z Wrocławia – Mateusz i Marcin Witkowscy (AZS Wratislavia).

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła para czwartoklasistów Maciej Betliński i Sebastian Zimorski (SP Miłkowice), do nich trafiły złote medale i Puchary Dyrektora Szkolno – Gimnazjalnego Zespołu Szkół w Miłkowicach. II miejsce zajęła para z Piechowic – Tymoteusz Wąsiewski i Tymoteusz Figuła, III miejsce zajęła para dziesięciolatek- Basia Kozłowska i Emilka Łabuz (SP Miłkowice).

Tradycyjnie, medalowo, spisała się Rada Rodziców, w tym panie Anna Predkiel, Anna Jakubowska, Joanna Borek, Barbara Kajda, Anna Rosik, Magda Betlińska, Honorata Świątkowska zadbały o słodki poczęstunek i konkretny posiłek dla brydżystów.

Kolejny sukces miłkowickiej pary młodzików umocnił ich na pierwszym miejscu w punktacji długofalowej Mistrzostw i mimo, że pozostał jeszcze jeden turniej ( w maju we Wrocławiu) już teraz można gratulować Maćkowi i Adamowi zwycięstwa w sezonie 2015/16.

Na zauważenie zasłużyła para debiutująca w rozgrywkach brydżowych – Justyna Foryś i Gabriel Zabielski z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie – pierwsze koty za płoty – obiecali zagrać w turnieju we Wrocławiu.