tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

zdjęcie nr 1

Pod takim hasłem Oddział Okręgowy i Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im Witelona w Legnicy zorganizował WIELKI FESTYN REKREACYJNY z okazji Dnia Dziecka 2016, pod Patronatem Honorowym Janiny Mazur - Starosty Legnickiego, Tadeusza Krzakowskiego – Prezydenta Miasta Legnicy oraz prof. dr hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego – Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy.

W festynie wzięło udział ponad 1000 dzieci z powiatu legnickiego, Legnicy i okolicznych powiatów. Na dziedzińcu i w auli PWSZ na milusińskich czekało wiele atrakcji, konkursów z nagrodami, zawodów sportowych, przeglądów zespołów artystycznych, pokazów oraz wielka loteria fantowa ze specjalnymi nagrodami.

zdjęcie nr 3
Imprezę rozpoczął przemarsz wielkiego barwnego korowodu dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Była grochówka, żurek, kiełbaski z rożna, wiele ciast i słodyczy, napoi i innych frykasów przekazanych przez licznych sponsorów. Każde dziecko biorące udział w imprezie otrzymało paczkę ze słodyczami.

Dzień dziecka był okazją do wyrażenia wdzięczności przyjaciołom dzieci. Dziesięć osób otrzymało odznaki „Przyjaciel Dziecka”:

1. Pani dr Helena Babiuch – Prorektor ds. nauki i współpracy
  2. Pan prof. Jerzy Pietkiewicz – Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą
  3. Pan dr Wacław S
    zetelnicki – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, Prezes Zarządu Fundacji KGHM „Polska Miedź”
  4. Pani Wioleta Drzystek – Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ im. Witelona W Legnicy
  5. Pani Ewelina Fedorczak – Specjalista sieci Kin Helios w Legnicy
  6. Pani Ewie Pietrakowskiej – Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Legnicy
  7. Pani Agnieszce Borodacz – Skarbnik Zarządu Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy
  8. Pani Elżbieta Rabiej – przewodnicząca Koła Przy Społecznym Gimnazjum TWP w Legnicy

Kapituła działająca od 1998 roku przy Oddziale TPD w Legnicy przyznała statuetki TPD „Nade wszystko dziecko”. Otrzymali je:

Sylwia Jagiełło – zastępca dyrektora Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy

1. Renata Nicpoń – nauczycielka Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy, współprzewodnicząca Koła Przyjaciół Dzieci przy ZSI w Legnicy
  2. Irena Pleśniak – wieloletnia działaczka ZHP i TPD, wieloletni wychowawca na koloniach TPD
  3. Asp. Andrzej Jurkowski – funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji Wydziału ds. Nieletnich i Patologii.

zdjęcie nr 3

Podsumowano też XIV Regionalny konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Moja Mała Ojczyzna”.

W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm Elżbieta Stępień, starosta legnicki - Janina Mazur, zastępca prezydenta miasta Legnicy – Dorota Purgal, przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Aleksander Kostuń, prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD Ryszard Wach, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, rektor PWSZ prof. Ryszard K. Pisarski, przedstawiciele instytucji i ruchów współpracujących z TPD i współorganizujących tą imprezę.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków finansowych powiatu legnickiego.

zdjęcie nr 4

zdjęcie nr 5