tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
                    tel: 76-72-121-38

II edycja Ogólnopolskich Biegów Przełajowych "Kolej na Bieg" przeszła do historii. Na starcie stawiło się 209 zawodników.
W ramach biegu rozegrano zawody w kategoriach: open, wiekowe kobiet i mężczyzn, najszybsza/y mieszkaniec Gminy Miłkowice oraz Mistrzostwa Pracowników Kolei. Uroczystego otwarcia biegu dokonał Wójt Gminy Miłkowice p. Dawid Stachura oraz dyrektor GOKiS p. Anna Graf. Punktualnie o 12.00 ruszyli, aby zmierzyć się z 8,5 km trasą. Wyjątkowo w tym dniu pogoda sprzyjała biegaczom i każdy bez problemów dotarł do mety. Trasa wiodła początkowo ulicami Miłkowic, wzdłuż czynnego szlaku kolejowego, następnie przez majestatyczny wiadukt kolejowy do Gniewomirowic, gdzie zawodnicy robili pętle i tą samą drogą wracali.

Najszybciej, po 29 minutach na mecie pojawili się zawodnicy:

1. Śmieiński Filip
  2. Ozga Waldemar
  3. Tokarczyk Mariusz

Najszybszą mieszkanką Gminy Miłkowice była Małgorzata Żbikowska z Siedlisk, natomiast mieszkańcem Radosław Miazga z Rzeszotar. Wśród mistrzostw pracowników kolei podium zdobyli:

1. Liszka Kamil
  2. Cały Cezary
  3. Seweryniak Marcin

Po wręczeniu trofeów i losowaniu nagród miała miejsce bardzo wzruszające wydarzenie – odsłonięcie postumentu nawiązującego do historii oraz tożsamości kolejarskiej miejscowości. Postument umiejscowiony jest przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu i zapewne będzie często odwiedzanym miejscem, zwłaszcza wśród turystów.