tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

zdjęcie nr 2Lato, to nie tylko okres wakacyjny, kojarzący się z odpoczynkiem, to także czas wytężonej pracy dla rolników pracujących przy zbiorach swoich upraw. W naszym kraju żniwa trwają przeważnie dwa miesiące, od 15 czerwca do 15 sierpnia i są podzielone na dwie części: żniwa małe (zbiór jęczmienia ozimego i rzepaku) i żniwa duże (zbiór pozostałych zbóż).

Z tym okresem wiążą się również ludowe tradycje - dożynki. Jest to ludowe święto plonów, zazwyczaj połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września). Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września, po zakończeniu żniw. W poszczególnych gminach w powiece legnickim święto to zaplanowano w następujących terminach:

• Gmina Krotoszyce - 04 września w Kościelcu;
  • Gmina Chojnów – 11 września w Niedźwiedzicach;
  • Gmina Ruja - 27 sierpnia w Tyńcu Legnickim ;
  • Gmina Miłkowice – 28 sierpnia w Miłkowicach;
  • Gmina Kunice - 3 września w Rosochatej;
  • Gmina Legnickie Pole – 10 września w Koskowicach;
  • Gmina Prochowice - 4 września w Prochowicach,
  • Gmina Wądroże Wielkie -powiat jaworski- zaprasza na swoje dożynki 4 września 2016r.

W załącznikach znajdą Państwo szczegóły dotyczące planowanych obchodów dożynkowych.

zdjęcie nr 1zdjęcie nr 3 zdjęcie nr 4zdjęcie nr 5zdjęcie nr 1