tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

zdjęcie nr 1 „Nowoczesne technologie i nowe rynki szansą na rozwój Twojego biznesu”

13 września bieżącego roku rusza kolejna edycja Akademii Przedsiębiorcy, organizowanej przez Bank Zachodni WBK oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych Polfund. Akademia Przedsiębiorcy to cykl bezpłatnych prelekcji i warsztatów motywacyjno-edukacyjnych, skierowanych do polskich przedsiębiorców. Tegoroczna, VIII już edycja, poświęcona będzie nowoczesnym technologiom wspierającym rozwój biznesu i wejście firmy na arenę międzynarodową.

Uczestnicy zdobędą narzędzia, dzięki którym zdecydowanym krokiem będą mogli poruszać się ze swoją firmą w świecie wirtualnym. Program zachęca polskich przedsiębiorców do wykorzystywania potencjału Internetu i nowoczesnych technologii do promocji swojego biznesu, czy świadczonych usług, pokazuje jak digital może wesprzeć rozwój firmy planującej ekspansję na rynki zagraniczne, jak drogą internetową pozyskać nowego kontrahenta i wreszcie jak sfinalizować transakcję w innej walucie.

Powodów coraz większego zainteresowania promocją firmy, przedsiębiorstwa, w dobie Internetu jest po prostu jego efektywność opłacona relatywnie niewielkim kosztem promocji. Dzięki łatwym do opanowania narzędziom, jakie oferują aplikacje Internetowe typu Facebook Instagram czy Skype, firma z łatwością może otworzyć się na nowe horyzonty, zwiększając swoją rozpoznawalność, a docelowo poszerzając grupę klientów, w myśl:

„Kieruj swoim interesem, inaczej on pokieruje Tobą”

Benjamin Franklin

Nowe rynki, to nie tylko nowi kontrahenci, ale też nowe wymagania co do jakości, inne sposoby promocji, czy odmienny charakter konkurencji. Tak więc warto wchodzić na zagraniczne rynki, a na pytanie „od czego zacząć?” odpowiedzą podczas konferencji eksperci. Przedsiębiorcy otrzymają praktyczne wskazówki w zakresie nowych ścieżek rozwoju i współpracy z kontrahentami zagranicznymi

Prelekcje poprowadzą specjaliści Banku Zachodniego WBK, Funduszu Poręczeń Kredytowych Polfund, partnerzy merytoryczni projektu, firma Microsoft oraz znawcy handlu zagranicznego z renomowanych firm. Olaf Osica – polski politolog, manager sektora think-tanków, doktor nauk społecznych i politycznych.

Pod Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego Janiny Mazur, w Hotelu Qubus w Legnicy - 15 września br. odbędzie się konferencja pod nazwą:

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I NOWE RYNKI SZANSĄ NA ROZWÓJ

TWOJEGO BIZNESU

Program Konferencji:

zdjęcie nr 2

Szczegóły na akademia-przebdsiębiorcy.pl lub pod numerem infolinii 22 267 39 98.