Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr 2/3.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W czwartek, 29 września 2016 roku, odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Legnickiego. Posiedzenie otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Aleksander Kostuń.

Podczas Sesji Radni przyjęli informację o realizacji zadań związanych z zarządzaniem i utrzymaniem dróg powiatowych w 2015 roku. Przyjęli sprawozdania: z realizacji „Programu opieki nad zabytkami powiatu legnickiego na lata 2011 – 2015”, realizacja zadań za okres 2014 – 2015; z wykonania budżetu powiatu legnickiego za I półrocze 2016 r.; z realizacji planu kontroli Komisji Rewizyjnej za I półrocze 2016 r. oraz sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2016 r., przedstawionego prze Janinę Mazur Starotę Legnickiego.

Radni podjęli również cztery uchwały: w sprawie zmiany budżetu powiatu legnickiego na 2016 rok, w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego, w sprawie wysokości stawek kwotowych opłat za usunięcie pojazdów z drogi oraz ich parkowanie, w sprawie powierzenia prowadzenia zadania publicznego.

Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń Sesję zakończył zaproszeniem Radnych na II Dolnośląski Kongres Samorządowy.