Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

zdjęcie nr 1Już po raz XV odbędą się Legnickie Dni Kultury Kresowej, organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” oraz wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Artyści, z koncertem zatytułowanym „Polsko moja”, odwiedzą miejscowości z całego regionu legnickiego, gościć również będą na terenie naszego powiatu. Tegoroczne Dni Kultury Kresowej odbędą się w dniach 14 – 23 października. W czasie trwania całej imprezy poza koncertami odbędzie się szereg spotkań, a każdy z nich stanie się okazją do wzruszających chwil z kulturą i sztuką, tworzoną przez Polaków i ich przyjaciół mieszkających na byłych obszarach Rzeczpospolitej.

W koncertach kresowych wystąpią: Białoruski Ludowy Zespół Taneczny „Prialica” z Grodna, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” z Lubaczowa, Ida Tamara Zagórska – sopran, Barbara Twardosz – Droździńska – piosenkarka, Stanisław Górka - aktor z recitalem lwowskim, Andrzej Mikulski – fortepian, Zespół „Ostatnie Takie Trio”, Duet Bandurzystek „Bliźniaczki” z Równego ( Ukraina), Kapela Herbutów, Polski Narodowy Zespół Pieśni i Tańca "Lechici" z Grodna (Białoruś), Zespół „Słodka Czwórka” w składzie: Krzysztof Machowski – tenor, Alfred Schelenz- tenor, Adam Baran – baryton, Zdzisław Zawadka – bas, Chór „Deo Gloria” Sarny (Ukraina) oraz soliści Warszawskiej Opery Kameralnej: Ewa Mikulska – kontralt i Krzysztof Machowski – tenor.

Szczegółowy program koncertów w załączeniu. Serdecznie zapraszamy!!