Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W związku z wejściem w życie nowego Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań, Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na spotkania szkoleniowo-informacyjne w Jeleniej Górze, Legnicy oraz Wałbrzychu.

Część szkoleniowa poświęcona będzie omówieniu nowych wzorów dokumentów (wzory ofert, umów, sprawozdań), natomiast w części informacyjnej zostaną omówione ogólne zasady oceny formalnej i merytorycznej ofert zadań publicznych realizowanych w drodze otwartych konkursów ofert.

Uwaga! Wysłane zgłoszenie nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na spotkanie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o zakwalifikowaniu się lub nie, otrzymacie Państwo na adres e-mail, z którego przyszło zgłoszenie.

Szkolenie odbędzie się w następujących terminach i miejscach:

• 24 października 2016r. w godz. 10.00-15.00, Urząd Miasta Jelenia Góra, Plac Ratuszowy 58, sala nr 15;
  • 4 listopada 2016r. w godz. 10.00-15.00, Starostwo Powiatowe w Legnicy, Plac Słowiański 1 sala 3a;
  • 8 listopada 2016r. w godz. 10.00-15.00, w Urząd Miasta w Wałbrzychu, Plac Magistracki 1, sala nr 26 (II piętro);

Zgłoszenia z zaznaczeniem miejsca spotkania proszę przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program szkolenia:

• 10.00 – 10.15 Rejestracja uczestników
  • 10.15 – 10.30 Powitanie i otwarcie spotkania przez panią Agnieszkę Kowol - Dyrektor Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD
  • 10.45 – 12.00 Prezentacja nowych wzorów dokumentów (wzory ofert, umów, sprawozdań) – pani Jolanta Kluba - cz. 1
  • 12.00 – 12.15 Przerwa
  • 12.15 – 13.30 Prezentacja nowych wzorów dokumentów (wzory ofert, umów, sprawozdań) – pani Jolanta Kluba - cz. 2
  • 13.30 – 13.45 Przerwa
  • 13.45 – 14.45 Omówienie ogólnych zasad oceny formalnej i merytorycznej ofert zadań publicznych realizowanych w drodze otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego:
  • z Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki – ogólne zasady ocen omówi pani Paulina Gibek
  • 14.45 – 15.00 Dyskusja, podsumowanie i zakończenie.