Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej był okazją nie tylko do świętowania, ale również do podziękowań nauczycielom i pracownikom oświaty. Ze względu na obchodzony jubileusz 70 - lecia chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego, tegoroczne święto oświaty dla całej społeczności szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie było wyjątkowym świętem. W Sali MOKSiR w Chojnowie, gdzie odbywała się uroczysta akademia, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pod kierunkiem nauczycieli – Haliny Kiliś i Grzegorza Kamińskiego – przedstawili zarys historii LO od czasów powstania szkoły, aż po dzień dzisiejszy, przypomnieli sylwetki założycieli i kolejnych dyrektorów Liceum, przywołali z pamięci ważne wydarzenia z życia szkoły. Tę wędrówkę przez siedemdziesięciolecie ubarwili recytacją, śpiewem, tańcem, muzyką oraz projekcją zdjęć. Dzień później, w sobotę odbyły się dalsze uroczystości związane z jubileuszem szkoły. Rozpoczęto je uroczystą Mszą Św., po niej nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej, otwarcie wystawy okolicznościowej, a później wszyscy przybyli na ten jubileusz mogli już spokojnie przejść do klas – wystaw i zacząć wspominanie dawnych lat szkolnych. Wielu absolwentów poszło na cmentarz uczcić pamięć swoich nauczycieli.

Uroczystości uświetniły swoją obecnością władze samorządowe – starosta legnicki Janina Mazur, wicestarosta legnicki Krzysztof Sowiński, członek zarządu powiatu Kazimierz Burtny, burmistrz Chojnowa – Jan Serkies, nauczyciele, emerytowani pedagodzy, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości: https://youtu.be/0kP0Sa_H7ac