Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Począwszy od 1 lipca 2017 r. nastąpi zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska, realizujących zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.).
            Pracownicy Wydziału wykonujący te zadania będą pracować w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730 i w piątki w godzinach od 730 do 1330.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Poprzedni tydzień w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie minął pod znakiem patriotyzmu. To już kolejna - szósta odsłona tego przedsięwzięcia. Gdy organizowano go po raz pierwszy w 2011 roku, nie przewidywano, że będzie się on cieszył tak pozytywnym oddźwiękiem. Jednoczy nie tylko uczniów i pracowników PZS, ale także wielu chojnowian, starsze i młodsze pokolenia.

Tydzień Patriotyzmu to szereg działań, których celem jest złożenie hołdu wszystkim, którzy poświecili się dla ojczyzny i w walce o jej wolność stracili życie. To także chwila zadumy nad przeszłością, nad znaczeniem wolności w życiu każdej społeczności, nad znaczeniem symboli narodowych.

Pierwszym działaniem była prezentacja utworów o treści patriotycznej. 7 listopada w chojnowskich szkołach i przedszkolach odczytano fragmenty tekstów pod hasłem Słowa ojczyzny pełne. We wtorek, 8 listopada, w auli szkoły przy ul. Poźniaków swoje „Wspomnienia z podziemia” okresu stanu wojennego zaprezentowali ówcześni działacze opozycyjni, pani Krystyna Sobierajska i pan Stanisław Obertaniec. Dla społeczności szkolnej była to możliwość zobaczyć z bliska tych, którzy współtworzyli naszą najnowszą historię, usłyszeć, że ich działaniom towarzyszyły nie tylko odwaga i determinacja, ale także zwykła ludzka troska o swoich najbliższych, przyjaciół, znajomych.

W środę, 9 listopada o godz. 17.00, w ogrodzie szkolnym przy ul. Poźniaków zapłonęło Ognisko Patriotyzmu, podczas którego przypomnieliśmy sylwetkę Henryka Sienkiewicza i jego twórczość „ku pokrzepieniu serc”, zaśpiewaliśmy patriotyczne pieśni. Była to także chwila uroczysta – uczniowie klasy I LO zostali pasowani na pełnoprawnych członków klasy pożarniczo – ratowniczej i włączeni w szeregi OSP w Rokitkach. Certyfikaty i legitymacje wręczyli:Mariusz Kowalczyk, dyrektor PZS, starszy kapitan Ryszard Kawka – dowódca Jednostki Pożarniczo – Gaśniczej nr 3 w Chojnowie oraz kapitan Piotr Dąbrowa – prezes OSP w Rokitkach.

Obchodom Tygodnia Patriotyzmu towarzyszyły wystawy – w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie uczniowie pokazali swoje prace pod tytułem Wywalczona niepodległość, a w auli przy ul. Poźniaków zorganizowano wystawę Rzeczpospolita wojenna.

Na stronie internetowej pzs-chojnow.pl oraz portal www.facebook.com/pzs.chojnow znaleźć można szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń.