Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

12 listopada 2016 roku ponownie „cały” świat szachistów zmieścił się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Zmagania szachistów jak zwykle promowały szlachetne wzorce rywalizacji sportowej w międzynarodowej obsadzie na terenie naszego miasta, powiatu legnickiego i daleko poza jego granicami. Honorowy patronat nad nim objęli: Starosta Legnicki oraz Radio Plus Legnica, a patronat medialny portal internetowy Chojnów.pl.

Tegoroczne zawody już zwyczajowo charakteryzowały się wysokim poziomem rozgrywek oraz wysoką frekwencją. Cieszy fakt, że z każdym rokiem do Chojnowa przyjeżdża więcej zawodników i turniej w Powiatowym Zespole Szkół nieustająco znajduje uznanie najlepszych.

Goszczono po raz kolejny zawodników klas mistrzowskich. Grupę najbardziej utytułowanych stanowili: GM Łukasz Cyborowski, GM Vladimir Małaniuk, GM Mirosław Grabarczyk, WGM Monika Krupa, IM Grzegorz Łukasiewicz, IM Piotr Brodowski, IM Piotr Sabuk. Mistrzowie FIDE: Kacper Grela, Filip Cukrowski, Ryszard Grossmann, Dawid Niekraś, Arkadiusz Bebel oraz wicemistrzyni Polski do lat 8 – Aleksandra Pastuszko i brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych – Katarzyna Dwilewicz.

Poczynania mistrzów na szachownicach oraz ich tryumfy mogli podziwiać uczestnicy  i obserwatorzy zawodów, sędziowanych przez arbitra Rafała Siwika.

Oto wyniki VI Turnieju Szachowego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie o Puchar Polskiej Miedzi

JUNIORZY:

I miejsce – nagroda: 300 pln i puchar – Dawid Niekraś

II miejsce – nagroda: 200 pln i puchar – Krzysztof Mądrawski

III miejsce - nagroda: 100 pln i puchar – Kacper Grela

Najlepsze zawodniczki:

I nagroda: 300 pln oraz puchar – Monika Krupa
II miejsce – nagroda: 200 pln – Katarzyna Dwilewicz
III miejsce - nagroda: 100 pln – Anna Karykowska

Klasyfikacja zwycięzców:

VI miejsce - nagroda: 200 pln – Filip Cukrowski

V miejsce - nagroda: 300 pln – Grzegorz Fukasiewicz