Podczas posiedzenia Komisji Promocji i Spraw Społecznych, pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Aleksandra Kostunia, odbyła się debata dotycząca oceny skali bezdomności na terenie powiatu legnickiego. Podczas posiedzenia wykład pt. „Formy i cele pomocy skierowane do bezdomnych. Analiza zawodowa, społeczna i mieszkaniowa. Główne bariery wychodzenia z bezdomności” wygłosił prof. Bohdan Aniszczyk Wiceprezes Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta we Wrocławiu. Wiceprezes zapoznał wszystkich ze skalą bezdomności w Polsce, przedstawił główne przyczyny tego zjawiska oraz swoje spostrzeżenia z wieloletniego doświadczenia działalności na rzecz wychodzenia z bezdomności.

W debacie, poza radnymi z Komisji Promocji i Spraw Społecznych, udział wzięli licznie przybyli goście z terenu powiatu legnickiego oraz miasta Legnicy zajmujący się na co dzień niesieniem pomocy społecznej, w tym w zakresie bezdomności,

Na koniec spotkania z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przypadającego na dzień 21 listopada życzenia wszystkim pracownikom szeroko rozumianej pomocy socjalnej, uczestniczącym w debacie złożył w imieniu radnych Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Każdy z uczestników debaty otrzymał piękną różę – symbol wdzięczności i podziękowań za pracę wykonywaną na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia.