tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Podczas posiedzenia Komisji Promocji i Spraw Społecznych, pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Aleksandra Kostunia, odbyła się debata dotycząca oceny skali bezdomności na terenie powiatu legnickiego. Podczas posiedzenia wykład pt. „Formy i cele pomocy skierowane do bezdomnych. Analiza zawodowa, społeczna i mieszkaniowa. Główne bariery wychodzenia z bezdomności” wygłosił prof. Bohdan Aniszczyk Wiceprezes Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta we Wrocławiu. Wiceprezes zapoznał wszystkich ze skalą bezdomności w Polsce, przedstawił główne przyczyny tego zjawiska oraz swoje spostrzeżenia z wieloletniego doświadczenia działalności na rzecz wychodzenia z bezdomności.

W debacie, poza radnymi z Komisji Promocji i Spraw Społecznych, udział wzięli licznie przybyli goście z terenu powiatu legnickiego oraz miasta Legnicy zajmujący się na co dzień niesieniem pomocy społecznej, w tym w zakresie bezdomności,

Na koniec spotkania z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przypadającego na dzień 21 listopada życzenia wszystkim pracownikom szeroko rozumianej pomocy socjalnej, uczestniczącym w debacie złożył w imieniu radnych Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Każdy z uczestników debaty otrzymał piękną różę – symbol wdzięczności i podziękowań za pracę wykonywaną na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia.