tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Legnicy, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy zapraszają na otwarcie wystawy Regionalnego Przeglądu Szopek Bożonarodzeniowych TPD w Legnicy.

Otwarcie wystawy nastąpi 16 grudnia 2016 r. o godzinie 13:00, w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy, w Zamku Piastowskim, w holu na II piętrze. Wystawę będzie można oglądać codziennie, w terminie do 15 stycznia 2017 r.

Szopki wykonane przez dzieci i młodzież to pomysł na wkroczenie w magiczny czas świąt, a zarazem kultywowanie pięknej polskiej tradycji. Tę idę, zapoczątkowaną w 1990 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Harcerz” w Legnicy, popularyzuje Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy ogłaszając, co roku, Regionalny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny dla dzieci i młodzieży w wieku 5-19 lat. Uczestniczące w Konkursie dzieci i młodzież mają możliwość zaprezentowania i pogłębienia swoich zainteresowań i zdolności plastycznych i artystycznych. Ponadto, uzyskują okazję do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu historii, dziedzictwa kulturowego oraz kultywowania polskich tradycji, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie Świąteczny Koncert i podsumowanie konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2016.