Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W murach Zamku Piaskowskiego odbył się finał Regionalnego Konkursu Szopek i Stoików Bożonarodzeniowych, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Przez cały miesiąc do organizatorów napływały szopki i stroiki z całej Polski. W piątek, 16 grudnia, poznaliśmy werdykt Jury, a wybór nie był łatwy, trzeba było bowiem wybrać tę najpiękniejszą spośród ponad 420 nadesłanych prac. W uroczystościach rozdania nagród udział wzięli miedzy innymi Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski, Starosta Legnicki Janina Mazur, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Dolnośląski Ryszard Wach.

Uroczystości rozdania nagród uświetnił występ takich artystów jak: Barbara Twardosz-Droździńska – pieśniarka, Stanisław Górka - aktor, Aurelia Sobczak- aktorka. Wojciech Machnicki- aktor Aldona Struzik- aktorka.

Komisja oceniająca prace plastyczne w składzie : Janina Stasiak – krytyk, historyk sztuki, Łucja Seredyszyn -Wojtasik – historyk sztuki, Dariusz Czekaj – OM TPD, historyk sztuki, Zdzisława Newelska – wiceprzewodnicząca Dolnośląskiej Komisji Rewizyjnej TPD, Alina Tarnawska- OM TPD, animator kultury, przyznała nagrody i wyróżniania:

W kategorii szopek Bożonarodzeniowych:

KATEGORIA WIEKOWA 5-7 LAT

I Miejsce zdobył – Jakub Kacperski, Miejskie Przedszkole nr 18 w Legnicy

KATEGORIA WIEKOWA 8-11 LAT

I Miejsce ex aequo zdobyli – Maja Dulemba, 10 lat, Publiczna Szkoła Podstawowa NR 2 w Strzegomiu oraz Klub Edukacyjny 4 h Kolumbowie, 9-12 lat, Szkoła Podstawowa w Okmianach

KATEGORIA WIEKOWA 12-15 LAT

I Miejsce – Martyna Maciejewska, kl. III, Gimnazjum w Prochowicach

W Kategorii Stroików Bożonarodzeniowych:

GRAND PRIX

– Julia Malinowska, 14 lat, Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie

I Miejsce – Zuzanna Klęczar ,10 lat, Publiczna Szkoła NR 2 w Strzegomiu.

Pełna lista zwycięzców i wyróżnionych dostępna tutaj

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!