Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Początek roku to doskonała okazja do podsumowań minionego roku. W sobotę 14 stycznia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach spotkali się samorządowcy, przedstawiciele klubów i szkół z powiatu legnickiego biorących udział w Powiatowych Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych i Mieszkańców Wsi w 2016 roku. Zmagania sportowców w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi organizowane są od 2006 r., głównie dzięki finansowemu wsparciu powiatu legnickiego.

W uroczystości udział wzięli: Elżbieta Stępień – Poseł na Sejm RP, Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele władz Powiatu Legnickiego w osobach: Janina Mazur – Starosta Legnicki, Jan Krawczyk – Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Janina Wągrodna – Radna Powiatu Legnickiego, przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu: Ewa Bużdygan – Sekretarz Gminy Kunice, Jan Serkies – Burmistrz Miasta Chojnowa, Miasto i Gminę Prochowice reprezentował Władysław Moroch, a Gminę Chojnów – Janusz Cygan.

W ramach Powiatowych Igrzysk prowadzone jest współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, gimnazjów, klubów LZS i samorządów. W ubiegłorocznej edycji startowało ok. 1300 uczestników z 14 szkół podstawowych, 7 gimnazjów i 6 klubów LZS z terenu Powiatu Legnickiego. Program współzawodnictwa składa się z następujących konkurencji:

• Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w szachach,
  • Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w tenisie stołowym,
  • Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w warcabach,
  • Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn,
  • Wiosenne biegi przełajowe,
  • Jesienne biegi przełajowe,
  • Halowy turniej piłki nożnej chłopców do lat 13,
  • Halowy turniej piłki nożnej chłopców do lat 15,
  • Turniej piłki nożnej chłopców do lat 13 „ORLIK 2016”,
  • Turniej piłki nożnej chłopców do lat 15 „Piłkarska Kadra Czeka” Dziewcząt i Chłopców.

Triumfatorami igrzysk wśród szkół podstawowych zostały:

1. Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach (145,5 pkt)
  2. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach (137,0 pkt)
  3. Szkoła Podstawowa im. Jana Wyżykowskiego w Krotoszycach (61,0 pkt)

W kategorii gimnazjów czołowe lokaty zajęły:

1. Gimnazjum w Spalonej (146,0 pkt)
  2. Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach (101,0 pkt)
  3. Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie (76,0 pkt)

W kategorii klubów LZS zwyciężyły:

1. LZS „Mewa” Goliszów (70,0 pkt)
  2. KS „JERZMANKA” Jerzmanowice (68,0 pkt)
  3. KS KACZAWA Bieniowice (46,0 pkt)

W kategorii samorządów najwyższe lokaty osiągnęły:

1. Gmina Chojnów (249,5 pkt)
  2. Gmina Kunice (240,0 pkt)
  3. Miasto i Gmina Prochowice (192,5 pkt)

Puchary i wyróżnienia wręczyli: Starosta Legnicki - Janina Mazur, Przewodnicząca Powiatowego Zrzeszenia „LZS” w Legnicy, a zarazem Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Legnickiego - Stanisława Pakos, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Tadeusz Samborski oraz w imieniu Posła na Sejm RP Elżbiety Stępień - Józef Baściuk.

Zdjęcia http://www.gokis-kunice.pl