Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone w art. 4 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, będą mogli korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w dwóch punktach.

herbW dniu 23.01.2017 r., pod przewodnictwem Starosty Legnickiego Pani Janiny Mazur, odbyła się narada szefów powiatowych służb, straży i inspekcji, poświęcona wystąpieniu na terenie województwa dolnośląskiego ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8. W naradzie uczestniczyli: Powiatowy Lekarz Weterynarii Pani Barbara Małecka-Salwach, Komendant Miejski PSP w Legnicy mł. bryg. Zdzisław Sokół, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Legnicy st. kpt. Wojciech Baran, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy nadkom. Przemysław Laskowski oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy Pan Jacek Watral.

Informując o stwierdzonych w województwie dolnośląskim, trzech przypadkach zakażenia wirusem ptasiej grypy oraz powołując się na rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz.U. z dn. 20.12.2016 r. poz. 2091), Powiatowy Lekarz Weterynarii zapoznał zebranych z przebiegiem działań profilaktyczno-prewencyjnych, podejmowanych przez Inspekcję Weterynaryjną w powiecie legnickim. W dalszej części spotkania, podjęta dyskusja, miała na celu wypracowanie w ramach posiadanych kompetencji oraz skoordynowanie i zintensyfikowanie działań, zmierzających do przekazania mieszkańcom pełnego zakresu niezbędnych informacji oraz sugestii działań profilaktycznych w przypadku wystąpienia ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Wypracowane w czasie dyskusji wnioski i rekomendacje działań zostaną przekazane do Wójtów i Burmistrzów na terenie powiatu legnickiego.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii we Wrocławiu - http://www.wroc.wiw.gov.pl/