Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone w art. 4 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, będą mogli korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w dwóch punktach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników samorządowych, dotyczących pogłębiania wiedzy w zakresie nieustannie zmieniających się przepisów prawnych, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy przy współpracy z Legnicką Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT odbyło się seminarium pt. „Wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami oraz sprawowanie nadzoru nad ośrodkami szkolenia kierowców w kontekście nowelizowanych w 2017 r. przepisów prawnych”.

Gościem w obradach seminarium był przedstawiciel resortu transportu w Warszawie Tomasz Piętka - ekspert w omawianej dziedzinie, który wyjaśnił wiele problemowych zagadnień związanych z interpretację przepisów prawnych, głównie ustawy o kierujących pojazdami. Wyjaśnienia dotyczyły:

a) procedur w zakresie wydawania/zatrzymywania/cofania uprawnień do kierowania pojazdami, a także kierowania na egzamin kontrolny oraz badania lekarskie i psychologiczne,

b) procedur związanych z wpisywaniem/wykreślaniem z ewidencji ośrodków szkolenia kierowców oraz instruktorów, a także kierowania instruktorów/wykładowców na egzamin kontrolny,

c) sposobu prowadzenia postępowań i wydawania decyzji administracyjnych w wyżej wymienionym sprawach.

Seminarium, nad którym Patronat Honorowy objęła Starosta Legnicki Janina Mazur, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród pracowników urzędów zajmujących się sprawami wydawania praw jazdy i sprawujących nadzór nad szkoleniem kandydatów na kierowców. Frekwencja dopisała, uczestniczyło ponad 34 pracowników z 15 starostw powiatowych oraz urzędów z dolnego śląska.