Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Pod przewodnictwem Starosty Legnickiego Janiny Mazur, w dniu wczorajszym tj. 30.01.2017r. odbyło się Posiedzenie Sztabu Kryzysowego Starosty Legnickiego, na które oprócz szefów powiatowych służb, straży i inspekcji zaproszono Wójtów i Burmistrzów z terenu powiatu legnickiego. Tematem głównym spotkania było wystąpienie na terenie Gminy Chojnów ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków wirusa H5N8, potwierdzonego wynikiem badania laboratoryjnego przez Państwowy Instytut Weterynaryjny Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, w próbkach pobranych 25.01.2017 r. od pięciu martwych łabędzi ze stawu rybnego w rejonie m. Goliszów. Podczas spotkania dyskutowano nad sposobami zminimalizowania ryzyka przeniesienia wirusa ptasiej grypy do gospodarstw i ferm drobiu. Wypracowane działania profilaktyczno-informacyjne zmierzające do przekazania mieszkańcom pełnego zakresu niezbędnych informacji, Burmistrzowie i Wójtowie przekażą swoim mieszkańcom na administrowanym terenie.