Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Począwszy od 1 lipca 2017 r. nastąpi zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska, realizujących zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.).
            Pracownicy Wydziału wykonujący te zadania będą pracować w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

W ramach współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w powiecie legnickim, hala sportowa w Legnickim Polu gościła młodych piłkarzy, którzy walczyli o tytuł najlepszej drużyny w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców do lat 13. W zawodach organizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie „LZS”, Powiat Legnicki, Gminę Legnickie Pole oraz Zespół Szkół w Legnickim Polu - udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych z: Legnickiego Pola, Bieniowic, Prochowic, a także klubu: KS Iskra Kochlice i LZS CZARNI Rokitki. Zmagania młodych piłkarzy otworzył Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Burtny. W uroczystości otwarcia turnieju udział wzięli również: Wójt Gminy Legnickie Pole -Henryk Babuśka, Dyrektor Zespołu Szkół w Legnickim Polu - Dorota Anklewicz-Siczek i Sekretarz Rady Powiatowej Z LZS w Legnicy -Grażyna Jóźwik.

Pod bacznym okiem sędziów, Adama Szymańskiego i Dariusza Penkały, zawodnicy rywalizowali o uzyskanie prawa gry w turnieju strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi.

Po zaciętej, lecz sportowej rywalizacji trzy pierwsze miejsca zdobyły:

1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach,
  2. LZS CZARNI Rokitki,
  3. Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach,
  4. Szkoła Podstawowa w Legnickim Polu,
  5. KS ISKRA Kochlice.

Nagrodzono również najlepszego zawodnika, którym został Konrad Kostyszak (Prochowice), najlepszym bramkarzem Łukasz Ickiewicz (Kochlice).