Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone w art. 4 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, będą mogli korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w dwóch punktach.

W ramach współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w powiecie legnickim, hala sportowa w Legnickim Polu gościła młodych piłkarzy, którzy walczyli o tytuł najlepszej drużyny w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców do lat 13. W zawodach organizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie „LZS”, Powiat Legnicki, Gminę Legnickie Pole oraz Zespół Szkół w Legnickim Polu - udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych z: Legnickiego Pola, Bieniowic, Prochowic, a także klubu: KS Iskra Kochlice i LZS CZARNI Rokitki. Zmagania młodych piłkarzy otworzył Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Burtny. W uroczystości otwarcia turnieju udział wzięli również: Wójt Gminy Legnickie Pole -Henryk Babuśka, Dyrektor Zespołu Szkół w Legnickim Polu - Dorota Anklewicz-Siczek i Sekretarz Rady Powiatowej Z LZS w Legnicy -Grażyna Jóźwik.

Pod bacznym okiem sędziów, Adama Szymańskiego i Dariusza Penkały, zawodnicy rywalizowali o uzyskanie prawa gry w turnieju strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi.

Po zaciętej, lecz sportowej rywalizacji trzy pierwsze miejsca zdobyły:

1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach,
  2. LZS CZARNI Rokitki,
  3. Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach,
  4. Szkoła Podstawowa w Legnickim Polu,
  5. KS ISKRA Kochlice.

Nagrodzono również najlepszego zawodnika, którym został Konrad Kostyszak (Prochowice), najlepszym bramkarzem Łukasz Ickiewicz (Kochlice).