Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Ósmy raz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy była gospodarzem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych. Impreza pod patronatem Starosty Legnickiego Janiny Mazur oraz Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego ściągnęła 44 wystawców, którzy prezentowali swoją ofertę edukacyjną. Targi przyciągnęły uczniów, nauczycieli, rodziców. Z wystawcami stoisk wyższych uczelni, uczniami reprezentującymi   szkoły z Legnicy i spoza miasta spotkał się wicestarosta Krzysztof Sowiński, który rozmawiał z nimi  o wrażeniach jakie wywarły na nich targi, ale również o ich  dalszych planach edukacyjnych.

Na targach nie zabrakło również Powiatowego Zespołu Szkół z Chojnowa. Chojnowska placówka swoją bogatą ofertę skierowała nie tylko do przyszłych licealistów, ale również uczniów technikum czy zasadniczej szkoły zawodowej. Przy tym stoisku wicestarosta  Krzysztof Sowiński spędził najwięcej czasu „wspomagając” uczniów w prezentacji szkoły prowadzonej przez powiat legnicki.

Wszystkich, którzy nie mogli bezpośrednio uczestniczyć w tym wydarzeniu zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, gdzie można zapoznać się z atrakcyjną ofertą kształcenia w PZS-esie. Szczegóły na http://www.pzs-chojnow.pl/