Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W dniu wczorajszym, 09.02.2017 r., odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Powiatu Legnickiego. XXII posiedzenie otworzył, witając wszystkich zebranych Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Miłym akcentem przed przystąpieniem do realizacji porządku obrad było wręczenie przez Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Stanisławę Pakos, która pełni również funkcję Przewodniczącej Powiatowego Zrzeszenia LZS i Mieszkańców Wsi, pamiątkowych statuetek jako podziękowań za pomoc i zaangażowanie w organizacji Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w roku 2016 radnym: Jackowi Mazurowi oraz Łukaszowi Lichocie. Podziękowania otrzymał również Wicestarosta Krzysztof Sowiński, który z kolei zaangażował się w pomoc i wsparcie Zespołu Ludowego „Michalinki” w nagraniu ich pierwszej płyty.

Następnie przystąpiono do realizacji punków obrad, którymi było przyjęcie protokołu z XXI sesji Rady Powiatu Legnickiego, złożenie interpelacji, sprawozdań z działalności Komisji Statutowych Rady Powiatu Legnickiego w roku 2016. Sprawozdania przedstawili: Mikołaj Bidnyk Przewodniczący Komisji Promocji i Spraw Społecznych, Robert Wierzbicki Przewodniczący Komisji Ładu i Porządku Publicznego, Jacek Mazur Przewodniczący Komisji Gospodarki Rolnej i Ekologii, Stanisława Pakos Wiceprzewodnicząca Komisji Rozwoju i Budżetu, Jan Łukasz Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej. Zebrani wysłuchali również sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu, które przedstawił Wicestarosta Krzysztof Sowiński.

Podczas posiedzenia Radni podjęli siedem uchwał, w tym w sprawie:

• określenia rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2017 przez Powiat Legnicki,
  • przyjęcia „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Powiatu Legnickiego na lata 2017 - 2021",
    • przyjęcia „Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Legnickiego na lata 2017 — 2020”,
    • projektu dostosowania szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Legnickiego.