Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Ponad sto osób przybyło do siedziby władz powiatu legnickiego na promocję książki pt.„Pamiętnik pokoleń”. Publikacja wydana przez powiat legnicki powstała z prac nadesłanych na powiatowy konkursu literacki „Nasza ziemia nasz dom –pamiętnik pokoleń”, który został ogłoszony z okazji 70 rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski. Jego ideą było: po pierwsze zmobilizowanie młodzieży do poznania, bądź pogłębienia wiedzy o historii własnego pochodzenia, po drugie, zgromadzenia jak największej ilości wspomnień osadników i informacji o losach rodzin przybyłych na Ziemie Odzyskane w latach 40. Oprócz laureatów konkursu literackiego, ich rodziców, babć i dziadków w wydarzeniu udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusz Samborski, Starosta Legnicki Janina Mazur, Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Wicestarosta Krzysztof Sowiński, etatowy Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Burtny, Halina Kiliś członek Komisji oceniającej prace konkursowe nauczycielka w Powiatowym Zespole Szkól w Chojnowie, Mirosław Zaguła - redaktor prowadzący, reprezentujący Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”. Podczas spotkania bardzo ciekawą prelekcję na temat historii wysiedleń wygłosił Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Książka została wydana w nakładzie 500 egzemplarzy, większość egzemplarzy trafi do autorów, bohaterów opowiadań, szkolnych i gminnych bibliotek. Osoby zainteresowane kupnem publikacji mogą ją nabyć w księgarni Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy "Wspólnota Akademicka".