Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Trwa tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu legnickiego. Obowiązkiem stawienia się przed komisją lekarską objęci są mężczyźni, którzy w tym roku kalendarzowym kończą dziewiętnaście lat. W tym roku objętych obowiązkiem stawienia się przed Komisję wojskową jest 303 osoby. Starosta Legnicki Janina Mazur odwiedziła komisję lekarską i rozmawiała z jej członkami o działaniach i przebiegu kwalifikacji.

Celami, realizowanymi w trakcie trwania kwalifikacji, jest określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji oraz założenie ewidencji wojskowej osobom podlegającym temu obowiązkowi i ochotniczym.

Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do czynnej służby wojskowej dokonuje powiatowa komisja lekarska. Na podstawie badań przeprowadzonych przez lekarza wchodzącego w skład powiatowej komisji lekarskiej, osobie stającej do kwalifikacji wojskowej ustalona zostaje jedna z niżej wymienionych kategorii zdrowia:

• „A” „zdolny do czynnej służby wojskowej” - oznacza zdolność do odbywania lub pełnienia określonego rodzaju czynnej służby wojskowej, a także zdolność do odbywania służby w obronie cywilnej lub służby zastępczej;
  • „B” „czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej” - oznacza przemijające upośledzenie ogólnego stanu zdrowia, albo ostre lub przewlekłe stany chorobowe, które w okresie do 24 miesięcy od dnia badania, rokują odzyskanie zdolności do czynnej służby wojskowej;
  • „D” „niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju”;
  • „E” „trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.”