Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Począwszy od 1 lipca 2017 r. nastąpi zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska, realizujących zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.).
            Pracownicy Wydziału wykonujący te zadania będą pracować w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730 i w piątki w godzinach od 730 do 1330.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Osiemnastu młodych recytatorów przybyło do Starostwa Powiatowego w Legnicy na Powiatowe Eliminacje XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK 2017”. Młodzi miłośnicy poezji nie tylko rywalizowali o dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę legnickiego, ale również o możliwość reprezentowania powiatu legnickiego w dolnośląskim finale, który odbędzie się w Kłodzku.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, z kolei w kategorii starsi, startowali uczniowie szkół gimnazjalnych. Tegoroczne eliminacje powiatowe oceniało Jury, które miało niełatwy orzech do zgryzienia, bo wybrać tych najlepszych nie było łatwo.

Po emocjonujących obradach Jury w składzie: Halina Kiliś – Przewodnicząca, Barbara Dobosz-Lisiecka – Członek,Maciej Dorożko– Członek, Irena Wołkowska– Członek, Dorota Zawicka – Członek uzgodniło, iż miejsca I-IIIw kategorii szkół podstawowych zajęli:

I. Miejsce - Marta Krasna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie,

II. Miejsce – Jaśmina Wszołek-Ghodhbane ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Prochowicach,

III. Miejsce – Gabriela Tyfel ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Prochowicach.

W tej kategorii komisja przyznała dwa wyróżnienia:

· Annie Kowal ze Szkoły Podstawowej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Krzywej,

· Marcelinie Parzygnat ze Szkoły Podstawowej w Starym Łomie.

W kategorii szkół gimnazjalnych występy oceniało Jury w składzie: Halina Kiliś - Przewodnicząca,Maria Kubas – Członek, Zbigniew Olszewski – Członek, Honorata Tajchman-Rękoś – Członek.

Decyzją Jury następujące uczennice zajęły miejsca od I-III:

I. Miejsce - Marta Sobiechowska reprezentująca GOKiS w Miłkowicach,

II. Miejsce – Adriana Wiszniowska z Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Rui,

III. Miejsce - Julia Musiał Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.

W tej kategorii komisja przyznała wyróżnienie dla Kamili Łysaków z Gimnazjum w Spalonej.

Decyzją Jury w finale dolnośląskim Powiat Legnicki reprezentować będą zwyciężczynie dwóch kategorii wiekowych: Marta Krasna - młodsi oraz Marta Sobiechowska - starsi. Wręczenie nagród przez Janinę Mazur Starostę Legnickiego, Krzysztofa Sowińskiego Wicestarostę oraz Halinę Kiliś Przewodniczącą Jury dla zwycięzców zakończyło Powiatowe Eliminacje. Podziękowania za udział w konkursie otrzymał każdy uczestnik, a opiekunowie artystyczni uczniów otrzymali gratulacje za przygotowania ich do prezentacji. Jury otrzymało podziękowania za merytoryczną, sprawną, aczkolwiek „trudną” pracę, bo niełatwo jest wybrać z wszystkich uczestników prezentujących bardzo wyrównany czasami poziom, tych sześciu najlepszych.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom składamy serdeczne gratulacje z okazji wspaniałych prezentacji. Za nasze reprezentantki do finału wojewódzkiego trzymamy mocno kciuki!!