Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej i Duszpasterstwo Rodzin, w dniu 18 marca br., zapraszają do Legnicy wszystkich, którym droga jest pamięć o pielgrzymce św. Jana Pawła II i nauczanie papieskie na temat małżeństwa i rodziny, na debatę dotyczącą percepcji myśli św. Jana Pawła II o tworzeniu i przekazywaniu kultury jako służby na rzecz osoby, rodziny i kraju w dzisiejszej praktyce społecznej.

Konferencja przygotowawcza do IV Kongresu Rodzin Diecezji Legnickiej w 20 rocznicę pielgrzymki apostolskiej Jana Pawła II do Legnicy.

Data: 18.03.2017 r.

Miejsce spotkania: aula Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej, ul. Jana Pawła II 1 w Legnicy (wejście od parkingu Legnickiej Kurii Biskupiej)

Czas spotkania: 1000 – 1245

Organizator: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej

Patronat honorowy: Biskup prof. Zbigniew Kiernikowski, Biskup Legnicki

Godz.1000 Modlitwa. Powitanie uczestników konferencji.

1015 Debata pod hasłem „Rodzina sercem cywilizacji miłości” dotycząca percepcji myśli św. Jana Pawła II o tworzeniu i przekazywaniu kultury jako służby na rzecz osoby, rodziny i kraju w dzisiejszej praktyce społecznej.

Prowadzenie debaty: ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy diecezji legnickiej.

Zaproszeni uczestnicy: dr Aleksandra Aszkiełowicz, dr Agnieszka - Lisiecka – Bednarczyk z Instytutu Nauk Społecznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Słowo na podsumowanie debaty: Biskup prof. Zbigniew Kiernikowski, Biskup Legnicki.

1145 Przerwa kawowa.

1205 „Nowy człowiek warunkiem zaistnienia prawdziwej kultury” – świadectwo Haliny i Zbigniewa Rudnickich z Salezjańskiej Wspólnoty Rodzin „Nazaret” w Lubinie.

1245 Podsumowanie i zakończenie konferencji.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej i Duszpasterstwo Rodzin zapraszają wszystkich, którym droga jest pamięć o pielgrzymce św. Jana Pawła II do Legnicy i nauczaniu papieskim na temat małżeństwa i rodziny.