Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy gościła uczestników XII Konkursu Krajoznawczego „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”, zorganizowanego wspólnie przez legnicki oddział PTTK, Powiat Legnicki i wspomnianą wyżej uczelnię.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legnickiego oraz Legnicy.

Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania. Pierwszym zadaniem uczestników było odpowiedzieć na pytania zawarte w teście, następnie drużynowo rozpoznać dziesięć zdjęć przedstawiających zabytki powiatu legnickiego oraz przygotować plakat, którego tematem przewodnim były rzeki powiatu legnickiego. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie reprezentanci następujących szkół:

W kategorii szkół podstawowych:

1. Szkoła Podstawowa w Wągrodnie w składzie: Michał Nadzieja, Magda Włodarczyk, Marcin Wawro. Opiekunem drużyny była Pani Mariola Szczechla-Gołuchowska.
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie w składzie: Natalia Borowy, Eliza Laskowska, Wiktor Cieśla. Opiekunem drużyny była Pani Małgorzata Cieśla.
  3. Szkoła Podstawowa w Miłkowicach w składzie: Szymon Biedrzycki, Katarzyna Żbikowska, Marek Olszewski. Opiekunem drużyny była Pani Apolonia Dominik.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Gimnazjum w Legnickim Polu w składzie: Bartosz Grelewski, Szymon Kuprianiuk, Eryk Serafiński. Opiekunem drużyny była Pani Jadwiga Sowińska.
  2. Gimnazjum w Miłkowicach w składzie: Agnieszka Muzyka, Katarzyna Zając, Małgorzata Żbikowska. Opiekunem drużyny była Pani Apolonia Dominik.
  3. Gimnazjum w Rui w składzie: Angelika Myślikowska, Magdalena Gacia, Weronika Włodarczyk. Opiekunem drużyny była Halina Surdyk-Kwaśnicka.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Magdalena Wrona, Anna Maras, Elzbieta Łucka. Opiekunem drużyny była Pani Beata Kucia.
  2. I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Wiktoria Perczyńska, Małgorzata Chmulska, Jan Malerowicz. Opiekunem drużyny był Pan Waldemar Małek.
  3. V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Katarzyna Jach, Weronika Kulka, Alicja Masojć. Opiekunem drużyny był Pan Krzysztof Kiełbasa.

Nagrody zwycięzcom ufundowane przez powiat legnicki, w imieniu starosty legnickiego Janiny Mazur, wręczyła Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka.