Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Począwszy od 1 lipca 2017 r. nastąpi zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska, realizujących zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.).
            Pracownicy Wydziału wykonujący te zadania będą pracować w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Fundacja mBanku po raz czwarty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga wnioskodawcy mogą ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Jest o co walczyć. Tylko w ubiegłorocznej edycji programu przyznano dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł.

mPotęga to największy program prowadzony przez Fundację mBanku. Ma on za zadanie popularyzować matematykę wśród dzieci i młodzieży i pokazać im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy i rutynę w nauczaniu matematyki oraz zachęcali swoich uczniów do nieszablonowego myślenia i odkrywania fascynującego świata matematyki. Ma to pomóc w promowaniu pozytywnego wizerunku całej dziedziny a w konsekwencji zachęci młodych ludzi do rozwijania swoich kompetencji w zakresie nauk ścisłych.

Poprzednia edycja mPotęgi cieszyła się rekordowo wysokim zainteresowaniem. Do oceny jury nadesłano blisko 900 wniosków, z których dofinansowanie otrzymało aż 210. Łączna kwota przekazana beneficjentom sięgnęła 1,2 mln zł.

- Chcemy udowodnić, że matematyka potrafi być bardzo ciekawa a zaprzyjaźnienie się z nią może być początkiem niezwykłej przygody, także zawodowej. Dlatego w całej Polsce szukamy osób skłonnych przekazać swoje zamiłowanie do matematyki młodym pokoleniom. Mamy dla nich pieniądze pozwalające zrealizować nawet najbardziej nieszablonowe pomysły – mówi Iwona Ryniewicz, Prezes zarządu mFundacji.

Zasady mPotęgi są proste:

• Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
  • Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski.
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
  • Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Nabór wniosków w czwartej edycji trwa do 10 maja br. Więcej informacji oraz formularze wnioskowe dostępne są na stronie www.mPotega.pl