Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Począwszy od 1 lipca 2017 r. nastąpi zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska, realizujących zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.).
            Pracownicy Wydziału wykonujący te zadania będą pracować w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

W miniony czwartek, 30 marca 2017 roku, odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu Legnickiego. Posiedzenie otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Aleksander Kostuń.

Zanim jednak oficjalnie rozpoczęło się posiedzenie Rady, Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń oraz Starosta Legnicki Janina Mazur na ręce Pani Beaty Witek Prezes Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy złożyli serdeczne podziękowania za pracę na rzecz promocji walorów turystycznych powiatu oraz zaangażowanie legnickiego oddziału PTTK w propagowanie aktywnego trybu życia połączonego z lekcją historii naszego regionu, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców powiatu legnickiego. Takie działania zasługują na wielki szacunek i uznanie nie tylko Radnych, ale i wszystkich mieszkańców.

Po tak miłym akcencie przystąpiono do obrad XXIV Sesji Radu Powiatu. Podczas Sesji Radni przyjęli sprawozdania z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy za 2016 rok, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy za rok 2016, z realizacji „Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2015 - 2018" za rok 2016, z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej za rok 2016, a także wysłuchali sprawozdania Starosty Legnickiego Janiny Mazur z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 28 lutego 2017 r.

Radni podjęli również sześć uchwał w tym: sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji Programu współpracy powiatu legnickiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016, w sprawie przyznania dotacji gminie Prochowice na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Legnickiego.