Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego informuje, iż Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Pan Tadeusz Samborski ma zaszczyt ogłosić VI Edycję Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu w 2016r. Jak co roku, celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych organizacji pozarządowych z terenu Dolnego Śląska, działających w różnych obszarach. W tym roku będą to organizacje regionalistyczne.

1. Celami szczegółowymi Konkursu są:
• promocja działań na rzecz dolnośląskiego regionalizmu prowadzonych przez dolnośląskie organizacje pozarządowe,
• zwiększenie prestiżu nagrodzonych organizacji pozarządowych,
• promocja dobrych praktyk wypracowanych przez nagrodzone organizacje pozarządowe,
• wzrost aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz dolnośląskiego regionalizmu.

2. Przebieg Konkursu
Konkurs zorganizowany jest zgodnie z Regulaminem Konkursu „zDolne NGO”, zgłoszenia kandydatów do Tytułu "zDolne NGO" należy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym.

Dokumenty do pobrania:
– Regulamin Konkursu "zDolne NGO" [ plik do pobrania ],
– formularz zgłoszeniowy [ plik do pobrania ].

3. Organizatorem Konkursu jest Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

4. Szczegółowe kryteria oceny i system punktacji
W VI Edycji Konkursu „zDolne NGO” stosowane będą następujące kryteria oceny zgłoszeń i system punktacji:

Kryterium

Punktacja

Kompleksowość, atrakcyjność i różnorodność prowadzonych działań, w tym zaspokajanie potrzeby uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze regionalnej, poznawanie dziejów Dolnego Śląska, tworzenie nowych więzi w społecznościach lokalnych, integracja mieszkańców Dolnego Śląska, rozbudzanie patriotyzmu regionalnego, budowanie postaw społecznego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego, społeczne działanie w życiu regionalnym.

Nowatorstwo projektów, propagowanie kultury i tożsamości regionalnej.

0-20

Trwałość i cykliczność projektów np. organizowanie Kongresów Stowarzyszeń Regionalnych oraz innych imprez, prowadzenie działalności badawczej, wydawniczej i szkoleniowej, prowadzenie własnych instytucji.

0-15

Współdziałanie z instytucjami kulturalnymi, naukowymi, oświatowymi, wyznaniowymi, administracją państwową, samorządami terytorialnymi, innymi organizacjami pozarządowymi, środowiskami biznesu oraz mediami.

0-10

Dostępność prowadzonych działań dla odbiorców z różnych grup wiekowych oraz Społecznych.

0-10

Wspomaganie działalności innych stowarzyszeń regionalnych oraz zwiększanie ich roli w kreowaniu życia społecznego.

0-10

Zaangażowanie społeczności lokalnej w prowadzone działania.

0-10

Umiejętność pozyskiwania środków finansowych i pozafinansowych przez organizację na realizację działań.

0-5

Zdobyte nagrody, wyróżnienia, rekomendacje, itp.

5. Harmonogram
VI Edycja Konkursu „zDolne NGO” przebiegać będzie zgodnie z następującym harmonogramem:
• 4 kwietnia2017r. – ogłoszenie VI Edycji Konkursu „zDolne NGO”
• 4 kwietnia – 15 czerwca 2017r. – termin przyjmowania zgłoszeń (decyduje data wpływu do UMWD)
• czerwiec 2017r. – obrady Kapituły Konkursowej
• 4 września 2017r. – uroczysta Gala z ogłoszeniem wyników i przyznaniem tytułu „zDolne NGO”

6. Kontakt
Osobą wskazaną do kontaktu w sprawach związanych z VI Edycją Konkursu „zDolne NGO” jest:
Sławomir Wójcik
tel. nr 71/ 770-40-76

7. Wypełniony formularz należy składać w siedzibie Organizatora osobiście lub listownie na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego