Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Począwszy od 1 lipca 2017 r. nastąpi zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska, realizujących zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.).
            Pracownicy Wydziału wykonujący te zadania będą pracować w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Pracowicie i z sukcesami upłynął pierwszy kwartał 2017 roku miłkowickim brydżystom, podczas zimowych ferii uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Pyzówce koło Nowego Targu.

Ferie zimowe to także był czas rozgrywek, w Jeleniej Górze odbył się V Turniej Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym, na którym bardzo dobrze zagrali piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Miłkowicach. W kategorii szkół podstawowych złoto zdobyli Maciej Betliński z Sebastianem Zimorskim, srebro – Tymek Zaborowski z Pawłem Świątkowskim.

11 marca kolejny, VI Turniej Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym odbył się w Miłkowicach. Do miłkowickiej podstawówki, słynącej w brydżowym światku z gościnności, zjechali się miłośnicy brydża z Bolesławca, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Wrocławia i Milicza. Po raz trzeci Puchar Wójta Gminy Miłkowice trafił do pary gimnazjalistów z Miłkowic: Adama Pigulskiego i Macieja Racewicza. Gimnazjaliści zdeklasowali pozostałych graczy. W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli Maciek Betliński i Sebastian Zimorski (obaj z klasy 5a), drugie miejsce zajęły dziewczynki z klasy 5b: Basia Kozłowska i Emilka Łabuz, trzecie – para z Piechowic: Wiktoria Żwirko i Wojtek Potapczyk. Poza podium znalazła się para Paweł Świątkowski i Tymek Zaborowski (miejsce czwarte). Puchar Dyrektora SGZS dla najlepszej pary dziewcząt odebrały juniorki z KS AZS Wratislavia Wrocław: Ola Andrasz i Maria Wolak.

25 marca w Gliwicach brydżyści z Miłkowic zmierzyli się z kolegami z województw: dolnośląskiego, opolskiego, zielonogórskiego i śląskiego (strefa S – W). Turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywany był na stadionie GKS „Piast” Gliwice. Koło z Miłkowic, klub, szkołę reprezentowało 7 par. Oczywiście, jak na Mistrzów Polski przystało złoto przywieźli: Adam Pigulski i Maciej Racewicz. (uzyskali prawie 75%, - najwyższy wynik w czterech strefach MMM w Polsce). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze 4 pary z Miłkowic:

6 miejsce: Paweł Świątkowski i Tymek Zaborowski

7 miejsce: Natalia Bień i Dominika Wielczyk

8 miejsce: Maciek Betliński i Sebastian Zimorski

9 miejsce: Basia Kozłowska i Emilka Łabuz.

Wyjazd do Gliwic to nie tylko brydż. Po sześciu godzinach gry młodzież chętnie poszła na spacer pod najwyższą w świecie drewnianą konstrukcję (111 m). Maszt radiostacji i informacje o tym, co działo się w tym miejscu 31 sierpnia 1939 roku, bardzo zaciekawiły młodzików.

W najbliższej przyszłości można kibicować brydżystom :

• 23.04.2017 Turniej o Puchar Starosty Legnickiego w Siedliskach
  • 26.05.2017 na VIII Turnieju Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym w Hotelu GEM we Wrocławiu
  • 15-17.06.2017 na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w Poznaniu
  • Wakacje; w lipcu ma Mistrzostwa Europy na Słowacji jedzie para Adam Pigulski i Maciej Racewicz – reprezentanci Polski w kategorii U – 15; w sierpniu na Mistrzostwa Świata Par we Francji wyjadą reprezentanci Polski w kategorii U – 15 oraz reprezentanci Polski w nowej kategorii wiekowej U – 13.

Jest komu kibicować, więc kibicujmy i życzmy sukcesów.