Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Przedświąteczną atmosferę w holu na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy kontynuują pracownicy Domu Pomocy Społecznej z Legnickiego Pola, którzy wystawili do sprzedaży prace swoich mieszkańców. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup materiałów potrzebnych do wykonania prac, takich „cudeniek” jak te, które można było nabyć na kiermaszu, w ramach zajęć terapeutycznych.

Kiermasz prac z DPS-u w Legnickim Polu to już tradycja. Następny taki kiermasz odbędzie się przed Świętami Bożonarodzeniowymi, na który już serdecznie zapraszamy.