W dniach 21-22.04.2017 r. reprezentacja LMKS “SFORA” Chojnów wystartowała na matach 1. International White Tigers Cup Jarocin 2017. Był to kolejny turniej z cyklu Pucharu Polski P1, w którym wzięło udział około 350 zawodników. Zawody zostały rozegrane w formule Kyorugi (walki sportowej zgodnie z przepisami Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Europian Taekwondo Union i World Taekwondo Federation). Zawodnicy w kategoriach wiekowych junior i kadet zmagali się przy pełnym wykorzystaniu elektronicznego systemu zliczania punktów EBP firmy DaeDo, czyli elektronicznych ochraniaczy głowy i tułowia. Ich młodsi koledzy i koleżanki z kategorii wiekowej młodzików (10-11 lat) walczyli w elektronicznych ochraniaczach tułowia i ochraniaczach głowy z szybką chroniącą twarz.

W klasyfikacji indywidualnej taekwondziści „Sfory” zajęli następujące miejsca:
Eliza Laskowska w kategorii Kadet -51 kg pokonała swoją oponentkę uzyskując wynik 18-11, niestety w kolejnej walce, już w ćwierćfinale została pokonana, plasując się w przedziale
5-8 miejsca; Michał Czatrowski w kategorii Młodzik -30 kg nie wyszedł po za 1/8 finału; Martyna Merunowicz przeniesiona do wyższej kategorii wagowej Młodzik +57 kg, w finale po zaciętej walce przegrała wynikiem 13-11 zdobywając srebrny medal.

Przed zawodnikami klubu są Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, kolejne Puchary Polski, zawody zagraniczne i pomniejsze turnieje oraz organizacja Turnieju Taekwondo Chojnów dla Dzieci 3.

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z turnieju w Jarocinie, przygotowanej przez zawodniczkę Klubu Martynę Radwan. Więcej na: