Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Zakończyły się eliminacje powiatowe XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem:

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Z blisko siedemdziesięciu prac z terenu powiatu legnickiego Komisja Konkursowa w składzie:

1. Robert Wierzbicki - przewodniczący komisji konkursowej , Radny Rady Powiatu Legnickiego,
  2. Anna Moskwa - członek komisji , Kierownik Sekcji Kadrowo-Organizacyjnej KM PSP w Legnicy,
  3. Paweł Żabicki - członek komisji , Starszy Specjalista w Wydziale Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa powiatowego w Legnicy

wybrała po pięć prac z każdej grupy wiekowej. A oto lista laureatów eliminacji powiatowych:

I grupa – wiek od 6 – 9 lat:

• Miłosz Dzioba, Szkoła Podstawowa w Wągrodnie, Gmina Ruja,
  • Hubert Krzyworączka, Szkoła Podstawowa w Wągrodnie, Gmina Ruja,
  • Dawid Popowczak, Szkoła podstawowa w Dąbiu, UMiG Prochowice
  • Nikola Kuczakowska, Szkoła Podstawowa w Wągrodnie, Gmina Ruja,
  • Weronika Renkas, Szkoła podstawowa w Kunicach, Gmina Kunice.

II grupa – wiek od 10 – 13 lat :

• Jessica Sobala, Szkoła Podstawowa w Wągrodnie, Gmina Ruja,,
  • Hubert Kucza, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole,
  • Justyna Dąbrowska, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole,
  • Klaudia Frąc, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole,
  • Amelia Kędzior, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole.

III grupa – wiek 14 do niekończonego 18 roku życia:

• Katarzyna Zielińska, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole,
  • Arkadiusz Karral, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole,
  • Natalia Tataruda, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole,
  • Emilia Kwaśniak, Zespół Szkół w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole,
  • Katarzyna Wierzbicka, Gimnazjum w Prochowicach, UMiG Prochowice.

Prace trafią teraz do oceny jury szczebla wojewódzkiego. Za reprezentantów naszego powiatu mocno trzymamy kciuki.