Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Prochowice były gospodarzem „Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska Kadra Czeka”, organizowanego w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Sportowe rozgrywki odbyły się 27 kwietnia br.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego – Kazimierz Burtny oraz Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka .

W sportowych zmaganiach udział wzięły 4 zespoły: Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie, KS „ISKRA” Kochlice i Gimnazjum im. Tadeusza Kopernika w Prochowicach

Wyniki :

• Spalona - Kochlice 0 :0
  • Chojnów - Prochowice 1: 1
  • Spalona - Prochowice 0 :5
  • Chojnów - Kochlice 0 :3
  • Spalona - Chojnów 1: 0
  • Prochowice – Kochlice 1: 0

KOLEJNOŚĆ W TURNIEJU :

1. Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach 7 pkt , 7: 1
  2. KS „ISKRA” Kochlice 4 pkt, 3: 1
  3. Gimnazjum w Spalonej 4 pkt, 1: 5
  4. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie 1 pkt, 1: 5

W Turnieju Strefowym PIŁKARSKA KADRA CZEKA (10.05.2016 r. w Środzie Śląskiej) Powiat Legnicki będzie reprezentowało: Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach i KS „ISKRA” Kochlice

Turniej realizowany był głównie przy wsparciu finansowym Powiatu Legnickiego.