Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

logoStarostwo Powiatowe w Legnicy serdecznie zaprasza osoby niepełnosprawne i pasjonatów Nordic Walking do uczestnictwa w imprezie rekreacyjno-zdrowotnej pn.: „Marszem po zdrowie”, która odbędzie się w dniu 20 czerwca 2017 roku w godzinach 11.00 - 14.00 w Brenniku 24 , gmina Ruja (Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych „PRZĄŚNIK”). Uczestnictwo jest bezpłatne i wymaga zgłoszenia.

Impreza rozpocznie się szkoleniem obejmującym zestaw ćwiczeń rekreacyjnych i podstawowych technik marszu, które zostanie przeprowadzone przez Międzynarodowych Instruktorów Nordic Walking. Trasa marszu o dystansie do 5 km przebiegać będzie po atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo terenach Powiatu Legnickiego. Na zakończenie zaplanowano poczęstunek.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację Nordic Walking jako sposobu na czynny wypoczynek i prozdrowotne oddziaływanie na człowieka, promowanie Powiatu Legnickiego jako obszaru o atrakcyjnych walorach rekreacyjnych i przyrodniczych oraz integrację i przełamywanie barier społecznych z osobami niepełnosprawnymi.

INFORMACJA I ZAPISY

Agnieszka Redyk