Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

W dniu wczorajszym, 25maja, w budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyła się XXVI Sesja Rady Powiatu Legnickiego, na której oceniano pracę Zarządu Powiatu, za rok 2016, poprzez udzielenie absolutorium.  Posiedzenie Rady otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. W trakcie sesji Radni wysłuchali sprawozdania Starosty Legnickiego Janiny Mazur z pracy Zarządu Powiatu, w okresie od 1 marca do 30 kwietnia br., przyjęli informację dotyczącą oceny zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Legnickiego za rok 2016, a także rozpatrzyli sprawozdanie finansowe Powiatu Legnickiego za 2016 rok, które przedstawiła Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Mirosława Stachura.

Podczas XXVI Sesji Radni rozpatrzyli także sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Legnickiego za 2016 rok wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu i głosowali nad pięcioma uchwałami, w tym w sprawie: zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania rocznego z wykonania budżetu powiatu legnickiego za 2016 rok wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu, w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Legnickiego za rok 2016.

Rada Powiatu Legnickiego jednogłośnie podjęła uchwałę udzielającą absolutorium dla Zarządu Powiatu Legnickiego za rok 2016.